bezár
 

film

2017. 06. 26.
Átadták a XlII. ARANYSZEM Fesztivál díjait
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Átadták át a XlII. ARANYSZEM Fesztivál díjait. Az idei fesztiválon 10 kategóriában 81 film versenyzett. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának jóvoltából immár harmadik alkalommal öt kategória nyertesei pénzdíjban is részesültek. A Legenda-díjat Andor Tamásnak ítélték, az Év Operatőre, Illés György-Arriszem-díjat pedig a Kincsem operatőre, Szatmári Péter kapta. A Diák-kategóriában a 60 ezer dollár értékű kameracsomag-különdíjat a Földiek című film fényképezéséért idén Gyuricza Mátyás nyerte. A díjátadón bejelentették, hogy a fesztivált szervező HSC melyik négy filmet nevezi az idén először megrendezendő IMAGO nemzetközi operatőr versenyre.

A HSC elnökéből, Koltai Lajosból, Kardos Sándorból, Papp Ferencből, Nagy Andrásból, Csukás Sándorból és Novák Emilből álló zsűri az ismeretterjesztő filmek közül Sásdi Zsoltot díjazta a Budapest Inferno – A Molnár János-barlang titka című munkáért, a dramatizált dokumentumfilmek közül pedig Nemes Tibor nyert Bereczki Csaba Soul Exodus című alkotása operatőri munkájáért. Játékfilm kategóriában Herbai Máté bizonyult a legjobbnak Enyedi Ildikó a Testről és lélekről című Arany Medve-díjas filmért, Nagy Marcell a F.É.SZ.E.K. című zenés  klipjének fényképezéséért kapott díjat, a Hell Energy reklámfilmjének fényképezésével pedig Hartung Dávid bizonyult a legjobbnak ebben a kategóriában.

A Diák-kategóriában a Zsigmond Vilmos és Romwalter Béla „Richy” által alapított Sparks Camera & Lighting lámpa és kamera kölcsönző cég a Panavisionnal közösen támogatja a fesztivált az alapítás óta minden évben. A kategória győztese, a Földiek című film fényképezéséért idén Gyuricza Mátyás nyerte a 60 ezer dollár értékű kameracsomag-különdíjat.

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának jóvoltából immár harmadik alkalommal öt kategória pénzdíjban is részesültek, összesen 2 millió forint összegben. Pataki Ádám nyerte a Mi ez a cirkusz? című dokumentumfilm fényképezéséért, Olma Frigyes Gemenc – Árterek világa című természetfilmje kapta, a TV-film kategóriában Dévényi Zoltán bizonyult a legjobbnak, így a Szürke senkik operatőri munkálataiért ő kapta. A legjobb kisjátékfilmnek járó díjat Dobóczi Balázs vitte el az Esti dal című alkotás fényképezéséért. A 100 éve alapított ARRI, Arnold és Richter cég születésnapja alkalmából idén az Év Operatőre díjazottjának, Szatmári Péternek ARRIszem elnevezésű, 10.000 Euro értékű kameracsomag különdíjat adott át az Arri Rental Budapest.

Idén a Legenda-díjat Andor Tamásnak ítélték, aki közvetlen alkotótársa volt többek között Bacsó Péternek, Schiffer Pálnak, Makk Károlynak, Mészáros Mártának és Dobray Györgynek. A korábbi években többek között olyan jeles alkotók részesültek ebben az elismerésben, mint Illés György, László Kovács, Badal János, Szécsényi Ferenc, Ragályi Elemér, Koltai Lajos, Máthé Tibor, Kardos Sándor, Kende János, Hildebrand István és Zsigmond Vilmos.

Idén először rendezik meg az IMAGO nemzetközi operatőr szervezet operatőr versenyét. A versenybe 2016. január és december között bemutatott két játék és egy-egy tévé és dokumentumfilm nevezhető. Az Aranyszemet szervező, Imago tagsággal rendelkező HSC a moziforgalmazásban bemutatott filmek közül Szabó Gábor A martfűi rém és Nagy András Félvilág című filmekben nyújtott munkáját nevezi játékfilm kategóriában. A tévéfilmek közül Csukás Sándor Memo és a Nemes Tibor fényképezte Soul Exodus című dokumentumfilmet jelöli.

Novák Emil 2004-ben a Magyar Operatőrök Társaságával közösen alapította és rendezte meg először az Aranyszem Operatőr Fesztivált, hagyományosan Illés György, a Magyar Operatőrök Társasága alapítójának születésnapja alkalmából. 2010 óta a fesztivál minden évben a Stábiskola szervezésében valósul meg. Az Aranyszem Fesztivál létrejöttét a NMHH Médiatanács Magyar Média Mecenatúra Program, Nemzeti Kulturális Alap, ARRI Rental, Sparks Kamera és Világítás Technikai Kft., VisionTeam, Schwindl Kft. és a Two Men’s Show Lighting támogatta.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Denis Villeneuve: Dűne – Második rész
A legkülönbözőbb természetű titkok a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztiválon
Prikler Mátyás: Hatalom
Hayao Miyazaki: A fiú és a szürke gém

Más művészeti ágakról

Somorjai Réka: BOJZ című drámája a Szkéné Színházban
Láng Orsolya Ház, délután című könyvének bemutatójáról
Kelemen Kinga kiállításának megnyitóbeszéde
gyerek

Kabóca Bábszínház: Dödölle


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés