bezár
 

színház

2019. 08. 12.
Íme a szegedi Thealter fesztivál díjazottjai
Tartalom értékelése (1 vélemény alapján):
Íme a szegedi Thealter fesztivál díjazottjai A női nézőpont játékos és komoly érvényesítéséért Szabó Veronika Queendom című darabja kapta a közönségdíjat a szegedi Thealter fesztiválon, a nemzetközi színházi seregszemle elismeréseit szombaton este adták át.  

A Queendomról Stermeczky Zsolt írt kritikát a prae.hu művészeti portálra.

A fesztivál önkénteseinek díját a Fábián Gábor és Rostás László által előadott Bringa-verkli kapta az érzékeny témaválasztásért és az ihletett megvalósításért.

Szkéné színház

A Thealter Junior-díját Markó-Valentyik Anna nyerte el a KL Színház Alaine - Ideje a meghalásnak című produkciójáért, a Ladányi Andrea rendezte darab a korokon átívelő összművészeti megközelítésért érdemelte ki az elismerést.

A fesztivál Kritikusdíját a Hős 2.0. - Az előadások előadása kapta, szerzőket és előadókat Uroą Kaurint, valamint Vito Weis-t, a fiatal szlovén színészgeneráció elsőrangú képviselőit a színészlétet kendőzetlenül feltáró fogalmazásmódért jutalmazták.

A fesztivál különdíjat ítélték oda a KV Társulat és a Trafó - Kortárs Művészetek Háza Médeia című produkciója Czukor Balázs rendező vezette alkotócsapatának a klasszikus téma megkérdőjelezhetetlenül mai megközelítéséért, valamint a Színház- és Filmművészeti Egyetem A Nyíregyháza utca (rendező: Novák Eszter) című előadása alkotócsapatának a súlyos téma nagyszabású színpadi megvalósításáért.

Bátor és felelős színészi munkájáért szintén különdíjat kapott Medveczky Balázs is a Színműhely Produkció és Átrium koprodukciójában megvalósult Fehér nyuszi, vörös nyuszi című előadásban nyújtott teljesítményéért.

Az immár 29. alkalommal megrendezett Thealter nemzetközi színházi fesztiválon kilenc nap alatt, kilenc helyszínen öt ország 32 társulatának harminc produkcióját láthatta a közönség.

Fotó: Halász László

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

Kabóca Bábszínház: Dödölle
színház

Shakespeare: Vízkereszt, vagy bánom is én a József Attila Színházban
A szexuális nevelés hiánya és TikTok a Nemzetközi Roma Színházi fesztiválon

Más művészeti ágakról

Csáki László: Kék Pelikan
gyerek

Kabóca Bábszínház: Dödölle
Interjú Wéber Kristóffal a klasszikus művészetekről és a Keringőről
Élménybeszámoló a Decolonize Your Mind Society koncertjéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés