bezár
 

art&design

2011. 05. 27.
Együttműködik az Emlékpont Múzeum és a szegedi bölcsészkar
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Együttműködési megállapodást kötött pénteken a hódmezővásárhelyi Emlékpont Múzeum és a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara.

prae.hu

A megállapodás részeként a 2011-es tanévtől szorosabbá válik a szakmai, oktatási kapcsolat a szegedi egyetem és a kommunista diktatúra időszakát bemutató, feldolgozó oktatási-kulturális központ között.

Az egyedi tematikájú muzeális gyűjtemény az egyetem bölcsészkarának társintézményévé válik: a 20. századi magyar politika- és társadalomtörténet oktatásának kihelyezett helyszíneként és partnereként segíti a jövőben a - főként történelem szakos - hallgatók képzését.

A két intézmény nemcsak oktatási együttműködést alakít ki; a felek a közelmúlt tudományos feltárására közös kutatásokban, konferenciákban gondolkoznak.

A bölcsészettudományi kar dékánja, Csernus Sándor az MTI-nek elmondta: ezzel az együttműködéssel lehetőség nyílik gyakorlatorientált programok megvalósítására. Kitért arra, hogy akkreditáció előtt áll a kulturális örökség mesterszak.

Ennek két szakiránya lesz, az egyik a kulturális örökség védelme, a jogitól, a környezetvédelmin keresztül a szakmai védelemig, a másik pedig a kulturális diplomácia szakirány. Utóbbit olyan mesterszaknak szánják, melynél már a képzés során is megvannak a közvetlen gyakorlati pontok. Ennek érdekében felvették a kapcsolatot a város mellett a megye és a Vajdaság művelődési intézményeivel is.

A hódmezővásárhelyi múzeum ennek keretében is sok segítséget nyújthat, de a kortárs történelem tanításához is sok információt szolgáltat és közös konferenciák, kerekasztal-beszélgetések színhelye lesz.

Az Emlékpont Múzeummal kialakuló együttműködés során a leendő tanárok megismerkednek majd a hódmezővásárhelyi anyaggal, de a több száz történészhallgató mellett más szakos diákoknak is nyújthat hasznos információkat.

A múzeumban ugyanis nagyon sok lehetőséget kínál arra, hogy megismerkedjenek a közelmúlt történetével, irodalmával, a régió történetével - közölte a dékán.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Bíró Botond festőművész Varzith című kiállítása nyomán
art&design

Fedezd fel Csontváry Kosztka Tivadar művészetét!
Az A.P. Art Galéria Echoes című tárlatáról

Más művészeti ágakról

színház

Interjú a Rég volt, mese volt, minden szava igaz volt című darab kapcsán
Az orosz barát az Örkény Színházban
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 2. nap
Márfi Márk Telik című drámájának 82. előadásán jártunk


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés