bezár
 

színház

2013. 07. 10.
Díjazták Mészáros László balettmestert
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Pro Cultura Hungarica díjat vett át Mészáros László Svédországban élő balettmester Hammerstein Judit kultúráért felelős helyettes államtitkártól szerdán Budapesten - tájékoztatta az Emberi Erőforrások Minisztériumának sajtófőosztálya az MTI-t.
A közlés szerint Mészáros Lászlót a magyar kultúra értékeinek megismertetése érdekében tett erőfeszítései elismeréseként jutalmazta Balog Zoltán miniszter a díjjal. 
   
Mészáros László az Állami Balettintézetben végzett, ezt követően az operaház magántáncosa lett. Egy évtized után a norvég nemzeti baletthez szerződött, majd 1984-től két évig az augsburgi városi színház tagjaként Európa számos országában fellépett. 
   
1986 óta a malmői városi színház balettmestere, dolgozott például a Stockholmi Királyi Balettben, a göteborgi színházban és a Cullberg Balettben, a Királyi Svéd Balettintézetnek évtizedek óta állandó munkatársa. 
   
A '90-es évek elején saját tánciskolát nyitott, tanítványait a legismertebb balettintézetek felvételijére készíti fel. Évente szervez nekik nyári kurzust Budapesten, ahol a Magyarországra látogató svéd, norvég is izlandi diákoknak lehetőségük van megismerkedni a magyar balettművészettel, sokan közülük a Magyar Táncművészeti Főiskolán vagy a Győri Balettiskolában készülnek fel táncos karrierjükre.
   
"A munkásságáért Pro Cultura Hungarica díjjal kitüntetett mester felkészültségét és kiváló pedagógiai érzékét tanítványainak szakmai sikerei igazolják vissza, ami méltán tette őt népszerűvé választott hazájában. Életműve tehát nemcsak a magyar kultúra jó hírét öregbíti a világban, de fórumot is teremt a jövő különféle országokból érkező balettművészei számára egymás kölcsönös megismerésére és megbecsülésére" - olvasható a közleményben.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Katona József Színház némacsend című előadásáról
Beszélgetés az Octogonról a FUGA Építészeti Központban
színház

Interjú a Rég volt, mese volt, minden szava igaz volt című darab kapcsán
Az orosz barát az Örkény Színházban

Más művészeti ágakról

art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 3.számáról
A 4. Budapesti Illusztrációs Fesztivál „kibeszélő showja”


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés