bezár
 

art&design

2016. 01. 14.
Belépődíjat kell fizetni a korábban ingyenes brit múzeumokba is
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A kulturális támogatások csökkenése miatt majdnem minden ötödik brit múzeum belépődíjat vezetett be tavaly vagy idén vezeti be - derült ki a brit Múzeumok Egyesületének felmérésből.

A brit múzeumok 18 százalékának be kellett zárnia egyes részeit tavaly vagy hasonló lépésre kényszerül egy éven belül - derült ki a felmérésből.
    

prae.hu

A szervezet szerint ennek oka, hogy a helyi hatóságok csökkentették a kulturális hozzájárulást, 2010 óta 28 százalékkal kevesebb lett a támogatás, azóta az Egyesült Királyságban több mint 40 múzeum zárt be.
    

Ez a szám várhatóan tovább nő 2016-ban, lancashire-i, durhami, dudley-i és leicestershire-i múzeumokra vár ez a sors a friss bejelentések szerint.
    

A közfinanszírozásból származó bevétel két százalékkal, az adományokból származó négy százalékkal esett vissza az egyesület felmérése alapján.
    

A kérdőívre válaszoló intézmények csaknem fele (45 százaléka) növelte önkéntes dolgozói számát.
    

A kormány ígéretet tett arra, hogy továbbra is biztosítja az országos múzeumok ingyenes látogathatóságát, ez azonban nem vonatkozik a brit múzeumok döntő többségére.
    

A kulturális, média- és sportminisztérium szóvivője a BBC Newsnak elmondta, a kormány támogatja a kulturális intézményeket, így a múzeumokat is.
    

A Múzeumok Egyesülete a legnagyobb létszámú szervezet, amely Nagy-Britannia múzeumait, galériáit és a bennük dolgozókat képviseli. Kérdőívére 115 múzeum válaszolt, képviselve az intézmények minden típusát és az ország minden régióját. A válaszadó intézmények 61 százalékában évről évre növekszik a látogatók száma. Nagy-Britanniában több mint 2500 múzeum van.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie
art&design

Vetlényi Alma kiállítása a Liget Galériában
Trafik címmel nyílt kiállítás Lobot Balázs műveiből a Printa edition galériában
art&design

Farkas Tiffany megnyitóbeszéde Ernszt András és Körei Sándor 'Longing for Gaia' című kiállításán

Más művészeti ágakról

Gia Coppola: Az utolsó táncosnő
irodalom

Bemutatták Szeles Judit Világatlasz című verseskötetét


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés