bezár
 

art&design

2010. 06. 24.
Múzeumok éjszakája - Csaknem 450 ezer látogató a programokon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Csaknem 450 ezren látogattak el a szombaton megrendezett Múzeumok éjszakája programjaira országszerte.

Az összegzés szerint a budapesti múzeumok több mint 263 ezer látogatót, míg a vidékiek mintegy 180 ezer látogatót fogadtak június 19-én.

A nyolcadik alkalommal megrendezett Múzeumok éjszakáján országszerte több száz programmal és kiállítással várták a közönséget az intézmények. Budapesten 84, vidéken pedig 191 helyszínt kereshettek fel az érdeklődők.

Az európai nagyvárosok hagyományait követve 2003 óta Magyarországon is az év leghosszabb napjához, Szent Iván napjához legközelebb eső szombat éjszakán rendezik meg az eseményt.

Mint azt a közlemény felidézi, az első Múzeumok éjszakájának még csak pár ezer látogatója volt, tavaly viszont már több mint 380 ezren vettek részt országszerte a programokon. Mindez annak is köszönhető, hogy évről évre nő a kezdeményezésben részt vevő múzeumok száma is - közölte a tárca.

prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

A „Jövő a Jelenben” MOME Photography MA diplomakiállításáról
art&design

Fedezd fel Csontváry Kosztka Tivadar művészetét!

Más művészeti ágakról

A Krasznahorkai László-szövegek poétikájának kistükre buddhista filozófiai értelmezésben
gyerek

Idén negyedik alkalommal hirdetik meg az ország legjelentősebb illusztrációs pályázatát
A Móricz-ösztöndíjasok harmadik irodalmi estjéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés