bezár
 

irodalom

2011. 03. 21.
Könyvet ír Valerie Plame volt hírszerző
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Nemrég még az amerikai hírszerző szervezet, a CIA szolgálatában állt, most pedig krimiket ír Valerie Plame.

prae.hu

"Szeretnék változtatni azon a képen, amely a női ügynökökről kialakult. Egy kémnek elsősorban a fejére van szüksége, nem pedig modellalkatra, mint ahogyan azt Hollywood próbálja elhitetni a közönséggel" - fejtette ki Plame a The New York Times című lapnak.

Szerinte fontos, hogy a hírszerzők okosak legyenek, és félrevezessék az ellenfelet. Természetesen sokat segít, ha valaki jól lő, de végső soron minden a fejről szól. "Az agy a legjobb fegyver" - vélekedett az egykori hírszerző.

Plame nyolc éve vett búcsút a CIA-től, miután Robert Novak újságíró felfedte személyazonosságát. Az ügynök elhagyta Washingtont, családjával Santa Fébe költözött.

A The New York Times információi szerint az írásban Sarah Lovett író lesz Plame segítségére. A Penguin kiadói csoport egyelőre két kötetre írt alá szerződést az exkémmel, siker esetén pedig folytatják a sorozatot.

Plame memoárja alapján 2010-ben Fair Games címmel akciófilm készült, amelyben Naomi Watts és Sean Penn játszották a főszerepet.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Brnói napló, negyedik rész
Kiss Tibor Noé Olvadás című regényéről
A harmadik Lomboldal öko-irodalmi estről

Más művészeti ágakról

színház

Juhász Ferenc-est a Müpában
art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez
Somfai Anna A fal túloldalán című kötetéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés