bezár
 

art&design

2008. 10. 19.
Videoművészek munkái peregnek a berlini Collegium Hungaricumon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A berlini Medienfassaden Festival (Homlokzati Médiafesztivál) egyik kiválasztott helyszíne a Collegium Hungaricum (CHB), amelynek 40 négyzetméteres kivetítőjén szombattól november 3-ig videoművészek munkái peregnek.

prae.hu

 A fesztivál egy új kiállítási és médiaforma, amely digitális mozgóképek integrálásával foglalkozik az építészetbe és a városi térbe.

Berlini művészek és médiadesignerek kifejlesztettek egy olyan innovatív programot, amelynek segítségével előre kiválasztott médiahomlokzatokra vetítenek.

A német főváros három jellegzetes épülete: az O2 telefontársaság hatalmas stadionja, a Gasometer, a német gázművek egykori épülete, amely ma multifunkcionális eseménycsarnok, és a SAP szoftvercég új épületének homlokzati felülete mellett a Collegium Hungaricum, a magyar kulturális központ új épületének hatalmas kivetítőjét választották a fesztivál helyszínéül.

Can Togay János, az intézet igazgatója azt is elmondta az MTI-nek, hogy a seregszemle zsűrije kiválasztotta a szereplési lehetőséghez jutó videoművészeket, s közülük nyolcan a Collegium Hungaricum nagy kivetítőjét fogják használni. Az igazgató megemlítette, hogy a művészek 80 százaléka pályázott a CHB-ra.   

Sötétedés után kezdődik a vetítés, s egész éjszaka tart. A ház álma című munka arról szól, hogy egy nagy emberi szemben látni a napközbeni eseményeket, egy-egy programot, amiről a ház álmodik. A takarítónő éjszakája című videofilm nyomon követi az asszonyt, amint rendbe rakja az épület szobáit - avatta be az MTI-t a vetítések tartalmába az igazgató, hozzátéve, hogy már a forgalmas és élénk Unter den Lindenről is látni a CHB új épületét és a vetítést.

A Homlokzati Médiafesztiválnak köszönhetően Can Togay Jánost, a CHB igazgatóját meghívták egy kerekasztal-beszélgetésre, amelynek témája: az építészet, mint a művészetek és a média legfrissebb tere, és felkérték, fejtse ki nézeteit a publikus térben zajló művészet új lehetőségeiről. 

Berlin a Homlokzati Médiafesztivált jövőre nemzetközivé akarja szélesíteni - jegyezte meg az igazgató.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Knoll Galéria Ég és Föld fényei - Festészet 1990 körül egy magángyűjteményben című kiállításáról
art&design

Missing The Point - Endrődi Aladár fotói Ukrajnából
Trafik címmel nyílt kiállítás Lobot Balázs műveiből a Printa edition galériában
art&design

Mihai Barabancea: Cyborg Dolphin Tears kiállítás és könyvbemutató

Más művészeti ágakról

Keresztesi József Szabadság mozi című kötetéről
Szombathelyi és agyagosszergényi napló
Az őszi Életünk lapszám rendhagyó bemutatójáról
Interjú Nemes Jeles Lászlóval


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés