bezár
 

színház

2015. 08. 31.
Oberfrank Pált választották a Vidéki Színházigazgatók Egyesülete új elnökének
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Oberfrank Pált, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatóját választotta meg új elnökének a Vidéki Színházigazgatók Egyesülete szombaton tartott közgyűlésén.

Az országos színházi évadnyitó gálaműsor előtt közgyűlést és tisztújítást tartott szombat délután Debrecenben  a Vidéki Színházigazgatók Egyesülete, ahol a tagszínházak beszámoltak idei műsortervükről és megvitattak fenntartói, működésbeli kérdéseket is - tájékoztatta vasárnap az egyesület az MTI-t.
    

Szkéné színház

A 19 tagszínház közül 13 képviseltette magát a közgyűlésen. Az eddigi elnök, Fekete Péter nemrég lemondott a békéscsabai színház vezetéséről, a Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft (MACIVA) igazgatója lett, nem tudja folytatni az egyesület irányítását.  
    

A tisztújító szavazás nyomán az egyesület új elnöke Oberfrank Pál, a Veszprémi Petőfi Színház igazgatója, két alelnöke Rázga Miklós, a Pécsi Nemzeti Színház igazgatója valamint Balázs Péter a Szolnoki Szigligeti Színház igazgatója, titkára Borsós Beáta, a Dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház igazgatója lett - olvasható a közleményben.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A TRIP és a Lóci játszik zenekar a MOMkultban
A Janovics című előadás a Szolnoki Országos Színházi Találkozón
A VII. Roma Hősök Nemzetközi Színházi Fesztivál nyitóelőadásáról

Más művészeti ágakról

Fodor Veronika kalandkönyvéről
Richard Wagner Lohengrinje új köntösben a 150. Müncheni Operafesztiválon
Michael Dweck és Gregory Kershaw: Gaucho Gaucho
Tudósítás az ELTE Tolnai-emléknapjáról - első rész


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés