bezár
 

színház

2019. 02. 22.
Zsótér Sándor is játszik az újszegedi Moliére-komédiában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Zsótér Sándor is játszik az újszegedi Moliére-komédiában Teljessé vált a Don Juan szereplő- és alkotógárdája: a magyar színházi élet egyik különleges alakja, Zsótér Sándor is fellép az Újszegedi Szabadtéri Színpadon debütáló Moliére-komédiában. Az önálló bemutató fantáziadús jelmezeit és díszletét Bianca Imelda Jeremias tervezi, zeneszerzője pedig Szirtes Edina Mókus.

Sokszínű társulat áll össze az Újszegedi Szabadtéri Színpad július 19-i nyitóprodukciójához: olyan nagyszerű művészek is fellépnek Moliére komédiájában, a Don Juanban, mint Jakab Tamás, Csákányi Eszter, Kulka János és Bodrogi Gyula. Azonban néhány színész és alkotó nevét még titokban tartotta a Szabadtéri – most erre a meglepetésre is fény derül.

A magyar színházi szcéna egyik ikonikus alakja, színész-rendezője, Zsótér Sándor lép a Koldus szerepében az újszegedi színpadra. Zsótér nevét számos emlékezetes szegedi produkció is fémjelzi, idén nyáron pedig a Herczeg T. Tamás és O. Horváth Sári rendezőpáros felkérésére szerepet vállalt a Don Juanban. Don Juan embereit alakítja három, Szegeden jól ismert személy; a néma szerepeket Geréb Ágnes, Odorics Ferenc és Andróczi-B. József játssza.

Jakab Tamás és Balog József a tavaly bemutatott Moliére darabban, az Úrhatnám polgárban. A jelmezeket és a díszletet Bianca Imelda Jeremias tervezte.

Nemcsak a szereplőgárda, hanem a látványtervező személye is garantálja az izgalmakat: Bianca Imelda Jeremias a fantáziadús, „beszédes” jelmezeivel és kreatív színpadi tereivel megkoronázza az egyébként is világklasszis darabot. Aki pedig a szavakon túli Don Juant keresi és találja meg, Szirtes Edina Mókus: a sokoldalú világzenei művész a Moliére-komédia zeneszerzője.

Az immár teljes szereplő- és alkotógárda közös munkájának eredményét július 19-én, 20-án és 21-én láthatja az újra megnyíló Újszegedi Szabadtéri Színpadon a közönség.

További információk a www.szegediszabadteri.hu oldalon érhetők el.

A fotókat Dusha Béla készítette.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

A Mester és Margarita a Katona József Színházban
színház

Juhász Ferenc-est a Müpában
színház

Markus Öhrn - Karol Radziszewski / Nowy Teatr (PL) Fóbia című darabjáról
Parasztopera a Radnóti Miklós Színházban

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 11. számáról
Élet és Irodalom LXX. évfolyam, 10. szám
gyerek

Minőségi gyerekirodalom irodalomterápiával ötvözve Szegeden


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés