bezár
 

art&design

2022. 03. 04.
Az emlékezés formái II.
Utolsó állomásához érkezett az installáció-sorozat a pécsi m21 Galériában
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az emlékezés formái II. Adorján Zalán, Nagy András, Terkál Róbert – azaz a frissen EOZIN névre keresztelt alkotócsoport IRIS című munkáját március 5-től tekinthetik meg a látogatók. Az IRIS ősszel már a Zsolnay Fényfesztiválon is bemutatkozott, most azonban ennek egy új változatát láthatjuk, amely látványos formában referál az emlékezés kérdésére.

Az IRIS a tudomány és művészet határterületén elhelyezkedő alkotás, az emlékek végtelenjében tükröződő geometriai-optikai fényinstalláció, amelyben a lézernyalábok fényében létrejövő látványelemek egy-egy emlékünk metaforái. A végtelen tükröződésekbe szorult fénynyalábok olyan traumatikus gondolatokat szimbolizálnak, amelyek emlékképe újra és újra ismétlődik. 

prae.hu

Szintén újdonság a 360 fokos körpanorámás vetítés, amelyben Pinczehelyi Sándor, Makra Zoltán és Szentgróti Dávid festményei kelnek életre. Az installáció során mi is a művészek szemével „láthatunk”; és amit mindig is tudni akartunk a műalkotásokról, azt most a festmények virtuális terébe lépve nemcsak megérthetjük, de át is élhetjük. A Légy képben! című installáció 4-5 méter magas zenés mozgóképeivel mindenkit magával ragad a festmények világába, de iskolás csoportoknak, művészetpedagógiai foglalkozás keretében különösen izgalmas programlehetőség. Az m21 Galéria installációja egyedülálló kísérlet, amelyben az absztrakció és a figurativitás, az elvont és a valós tér találkozik. Bár hasonló technikákkal már Európa-szerte elkápráztatták a közönséget, ez az installáció Magyarországon először, kizárólag pécsi alkotók műveiből látható.

Fényinstalláció és animáció: Night Projection
Grafikai munka és animáció Lizom Dávid
Zene: Nagy Roland

Forrás és fotók: m21 Galéria
A négyzetes képen az IRIS című installáció részlete látható.

Az emlékezés formái II.
A kiállítás installációi március 5. és március 27. között látogathatók az m21 Galériában. A kiállítás látogatási rendje eltér a szokásos nyitvatartástól. További információ a Pécsi Galériák weboldalán található.
Helyszín: m21 Galéria - Zsolnay Negyed, Látogatóközpont • 7626 Pécs, Felsővámház utca 52.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

art&design

Missing The Point - Endrődi Aladár fotói Ukrajnából
art&design

A 7layers című csoportos kiállítás a Pikszisben
art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie
Benkő Barnabás, Enyedi Zsolt, Hamerli Judit képzőművészek közös kiállításáról

Más művészeti ágakról

Inspirációkról, hatásokról, feszültségekről és feloldásokról Nagy Ákos Lineaments II. című lemeze kapcsán
Michael Dweck és Gregory Kershaw: Gaucho Gaucho


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés