bezár
 

zene

2025. 03. 04.
Március végéig lehet jelentkezni a Budapesti Nemzetközi Csellóversenyre
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Március 31-ig lehet jelentkezni a Budapesti Nemzetközi Csellóversenyre, amely a 30 év alatti csellistáknak kínál lehetőséget a bemutatkozásra – tájékoztatta a szervező Filharmónia Magyarország az MTI-t.

A Várdai István csellóművész által megálmodott versenyre az 1995. szeptember 1-je után születettek jelentkezését várják a szervezők. A verseny nevezési díja 80 euró, fődíja 18.000 euró, ami mellett más értékes nyeremények is gazdára találnak majd – olvasható a közleményben.

prae.hu

A zsűri elnöke Frans Helmerson svéd csellista, karmester, tagjai: Anne Gastinel, Keller András, Jens Peter Maintz, Gwen Starker, Santiago Canón Valencia és Várdai István.

A verseny előválogatással kezdődik, ennek során a szervezők YouTube-link formájában várják a felvételeket a jelentkezőktől március 31-ig. A zsűri ezekből választja ki a második fordulóba jutó 12 versenyzőt. Az ő részvételükkel zajlik majd az elődöntő szeptember 8-9. között, majd az innen továbbjutó 6 versenyző méri össze a tudását a középdöntőben szeptember 11-én.

A döntőben a 3 legjobb versenyző lép színpadra szeptember 13-án a Zeneakadémia Nagytermében.

A nevezéshez szükséges kérdőív és bővebb információ a Filharmónia Magyarország oldalán található.

Képek forrása: Filharmonia.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Lee Konitz interjú a YouTube-on
trabant: trabant LP (2024, purge.xxx)

Más művészeti ágakról

art&design

Bemutatták Győrffy László Poszthumán Stratégiák című könyvét
gyerek

Június 20-tól 3 napos programsorozat várja a családokat
A Hullámtörés című dráma a Radnóti Színházban
Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés