bezár
 

zene

2026. 04. 08.
Áriák és magyar dalok az Eiffel Műhelyházban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az április 12-én 19 órakor kezdődő esten Kálmándy Mihály és barátai lépnek fel.

Kálmándy Mihály az Opera Kossuth-díjas örökös tagja és mesterművésze. A vasárnapi előadáson Gál Erika, Rálik Szilvia és Ujvári Gergely is színpadra lép, zongorán Jean Klára működik közre.

prae.hu

Az Operaház közleményéből kiderül, az estet Huszka Jenő Darumadár fenn az égen… kezdetű dala nyitja a Gül Baba című operettből, majd Bagó két dala (Egy rózsaszál, A fuszulyka szára) is felcsendül Kacsóh Pongrác János vitéz című daljátékából. Kálmándy tudatosan választott magyar nyelvű darabokat, hiszen Erkel Ferenc művein kívül ritkán van alkalma anyanyelvén énekelni. A repertoár olyan dalokat sorakoztat fel, melyekhez már jóval azelőtt szoros érzelmi kötelék fűzte, hogy énekesi pályára lépett volna.

A pályatársak a műsor összeállításában is részt vettek, és kedves duettjeikkel készülnek az alkalomra. Gál Erika a Parasztbecsületből, Rálik Szilvia a Don Giovanniból, Ujvári Gergely pedig az Otellóból ad elő részleteket Kálmándy Mihállyal. Az előadók emellett áriákat is énekelnek többek között A kegyencnő, a Gioconda és a Turandot című operákból.

Kálmándy Mihály estjét a Príma Donnák + 2 Hős sorozatban május 3-án Kolonits Klára, május 9-én pedig Miklósa Erika fellépése követi az Eiffel Műhelyház Bánffy Miklós termében.

Fotó: Facebook (Eiffel Műhelyház, Operaház)

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Soviet Monday legelső albumáról
Első Zürichi Barokk Fesztivál
A Kollár-Klemencz Kamarazenekar lemezbemutatójáról
Bérczesi Jazz Band koncert a Hunnia Bisztróban

Más művészeti ágakról

Beszámoló a 16. Frankofón Filmnapokról
Thomas Pynchon Ellenfényben című regényének magyar bemutatójáról
Betekintés négy Oscar-díjra jelölt rövidfilm világába
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyam 13. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés