bezár
 

színház / kulissza

Készülőben a budapesti Mary Poppins
Gőzerővel próbálnak a Madách Színház színészei, ugyanis hatalmas bemutatóra készülnek szeptember végére: Magyaroszágon először mutatják be a Mary Poppins musicalt, melynek eredetijét a híres Cameron Mackintosh álmodta meg színpadra. A mindenki kedvenc dadusáról szóló történetet most Szirtes Tamás rendezésében láthatjuk.
A színház emlékeztet rá, hogy beszélni dráma
A POSzT programjainak keretén belül részt vehettünk Valère Novarina francia író, színházi rendező felolvasóestjén. Az idén januárban bemutatott Valódi vér című előadása lett Franciaországban az év előadása, 2012 tavaszán pedig az író megkapta az Európai Irodalmi Díjat. A felolvasóest végén a mediterrán hőség elől egy pécsi fagylaltozóba menekülve készítettük vele interjúnkat.
In memoriam Seregi László
Seregi László, a magyar táncélet legnagyobbjainak egyike, május 11-én hunyt el. Halálával nemcsak a szakma, mi mindannyian szegényebbek lettünk, egy csodálatos embert veszítettünk el személyében.
Büdös-e a politika?
Büdös-e a politika?
Van-e ideális távolság művészet és közélet között? Még mindig büdös- e a politika az alkotók szemében? Mikor beszélünk politikai pornográfiáról? Miért sajnálja Tasnádi István, hogy Csurka már nem írhatta meg tervezett drámáját Gyurcsány Ferencről? És hogyan könnyíti meg a ruandai asszonyok nehéz napjait az ökodesign? A látszólag igencsak széttartó kérdésekről a Bölcsész Napok keretében megrendezett konferencián hallhattunk.
Totál káosz
Camille Boitel a Budapesti Tavaszi Fesztivál műsorfüzete szerint a francia újcirkusz egyik jeles képviselője. Társulatának, a Compagnie L’immédiat-nak 2009-es, díjakkal jutalmazott Itt és most című előadása a Nemzetközi Színházi Fesztivál keretein belül jutott el a Nemzeti Színházba.
Hangjátéksorozat nem csak fiataloknak – Interjú Tasnádi Istvánnal
Tasnádi István író-dramaturg a rádió számára készít kamaszokról, kamaszoknak és szüleiknek szóló rádiósorozatot, az Időfutárt. A sorozat hétfőn, március 12-én indul, kíváncsian várjuk, milyen lesz. A szerzővel beszélgettünk.
A kiindulópont egy fájdalmas pillanat – interjú Pintér Bélával
Pintér Béla a magyar színházi élet egyik meghatározó figurája. Tizennégy éve dolgozik saját csapatával, ő írja és rendezi a darabokat. Az előadások hátteréről, születésük körülményeiről és a társulat jelenlegi helyzetéről beszélgettünk.
Nem az, amit próbáltunk
Kamondi Zoltán rendezte a fiatal lengyel írónő, Dorota Masłowska Megvagyunk egymással című drámáját, melyet a Bárka Színház mutatott be. Az előadás Lángoló kerékpár címen fut, és a színház ismertetője szerint "tényeket kíván felmutatni a mai magyar helyzetről és ennek közvetlen előzményéről, a második világháborúról". Az eredeti szöveg azonban kifejezetten a lengyel helyzetről és annak előzményéről szól, ezért kerestek egy költőt a darab átdolgozására. A rendező választása Kabai Lórántra esett. Interjúnkban ő beszél a próbafolyamatról, a tervekről és azok meg-(nem)-valósulásáról.
A Pilobolus speciális, önálló kategória
A Pilobolus Társulat Amerika egyik leghíresebb exportcikke, melyet hagyományosan a táncegyüttesek közé sorolnak, de ahogyan a művészeti vezető is mondja: ők speciális kategória. Különösen igaz ez a február végén Magyarországra érkező Shadowland című darabjukra, mely az ókori eredetű árnyszínház, a narratív elvű táncjáték és egy cirkuszi mutatványsor elemeit egyesíti. Az alapító-művészeti vezetővel, Robby Barnettel és két táncosával egy bécsi fellépést követően beszélgettünk.
A testükkel is beszélnek
Táncos, koreográfus, táncpedagógus, fényképészettel, tervezőgrafikával is foglalkozik. Számos előadás alkotója, résztvevője, táncot, operaénekeseknek színpadi mozgást tanít a Zeneakadémián, táncolt a Pécsi Balettnél, s most szabadúszó táncosként, pedagógusként tevékenykedik. Lázár Eszterrel beszélgettünk a Zeneakadémia operavizsgája után, melynek koreográfusa volt.
26   27   28   29   30   31   32   33   34 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés