bezár
 

art&design / kiállítás

Szent és profán határán az itáliai festészet géniuszaival
Szent és profán határán az itáliai festészet géniuszaival
Az elmúlt években számos nagy, európai mérvű kiállítás, többek közt a francia impresszionisták, öt évszázad spanyol festészete vagy Mucha szecessziós látomásai is látható volt a Szépművészeti Múzeumban. Ehhez a hagyományhoz csatlakozik a hatalmas nyugat-európai és hazai anyagot feldolgozó „sikerkiállítás”, a Botticellitől Tizianóig - Az itáliai festészet két évszázadának remekművei, amely méltó zárása a 2009-es múzeumi évadnak.
A Habsburgok kincsei Japánban
A Habsburgok kincsei Japánban
Japán és az Osztrák-Magyar Monarchia között az első diplomáciai kapcsolatfelvétel 1869-ben, 140 évvel ezelőtt történt. A bécsi Kunsthistorisches Museum és a budapesti Szépművészeti Múzeum kollekciójából látható válogatással emlékezik meg Japán Ausztriával és Magyarországgal való újkori baráti kapcsolatának kezdeteire.
A fény megszállottja, az antik világ modern "kerítője"
A fény megszállottja, az antik világ modern "kerítője"
Nem kevesebbet állítanak a Turner kiállítás szervezői, mint hogy a festő egész életművét főleg itáliai utazásai befolyásolták. Az angliai tájképeken az olasz fényviszonyok köszönnek vissza, alakjai pedig a legváltozatosabb környezetben, a festő által szinte szabadon értelmezett ókori görög-római mitológia szereplői. Turner képeivel legalább ugyanennyire biztatja a nézőt is a klasszikus történetek sajátos, egyéni értelmezésére.
Messiások és mások
Messiások és mások
Nemcsak a Krisztus-ikonográfia XX. és XXI. századi vérfrissülésének stílusjegyeit, de a tágan értelmezett megváltás gondolatot, a halálhoz kapcsolódó művészi asszociációkat, és meglepő módon a megbomló női testet is jobban megismerhetik azok, akik ellátogatnak a Messiások, avagy A nyugati ember és a megváltás gondolata című grandiózus tárlatra, melyre a Modem igazgatója több mint 80.000 látogatót vár!
Capa a fronton is magában hordozta azt a pluszt
Capa a fronton is magában hordozta azt a pluszt
A közelmúltban a Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteményébe került egy 1010 darabból álló, Robert Capa életművét összefoglaló kollekció. Márciusban, a múzeum kupolatermében mintegy 50 fotó segítségével kapott a közönség betekintést a Magyarországra érkezett művekből. Az ízelítő után, július 2-tól a Ludwig Múzeumban immár bővebb – több mint 200 fotót felvonultató – kiállítást tekinthetünk meg a fotográfus munkáiból.
Gázolj hét köbméter bankjegyben!
Gázolj hét köbméter bankjegyben!
A legtöbb embernek csak a vásárlás és a lakáshitel-törlesztés ugrik be, ha használni akarja valamire a pénzt. Kreatívabb emberek ellóversenyzik, kitömik vele a cipőjüket, esetleg rágyújtanak vele.
Mitől „fresh” a művészet?
Mitől „fresh” a művészet?
Meglehetősen széttartó, vagy ha úgy vesszük sokrétű anyaggal nyitotta meg kapuit immár 4. alkalommal a debreceni Mű-Terem Galériában július 2-án a „freshArt”, amire az utóbbi években a Debrecen vonzáskörzetében élő 35 évnél fiatalabb képző-, ipar- és fotóművészek adhattak be korábban még közzé nem tett munkákat. Idén a tárlat Debrecen testvérvárosával, Nagyváraddal együttműködésben valósult meg, és végül a zsűri összesen 31 alkotó 54 munkáját javasolta bemutatásra.
A homokba rajzolt arc
A homokba rajzolt arc
A Petőfi Irodalmi Múzeum május 26-án nyílt új tárlata arra vállalkozott, hogy a 250 éve született Kazinczy Ferenc életművének új vagy eddig kevésbé méltányolt oldalával ismertesse meg közönségét. Az irodalomtudomány kiszélesedése kultúratudománnyá, az intermedialitás és/vagy művészetköziség kutatásának előtérbe kerülése miatt a kiállítás valóban azzal az ígérettel kecsegtet, hogy a művészet szerelmeseként elénk tárt Kazinczy életműve a kultuszkutatás képviselőin túl az irodalomtudomány elméletileg megalapozottabb művelőiben is érdeklődést kelthet.
Alászállások igéző alakokkal
Alászállások igéző alakokkal
Liberális városunkban meglepetésszámba ment számomra, hogy egy szado-mazo bárnak ne valami pincében kellene megbújnia, rossz levegőben, az emberek szintje alatt, akár kettővel is. Ehhez képest nemcsak hogy a földszinten üzemel az SM's Café, hanem a múlt századfordulós bérház e belmagassága galériát is megengedett, ami a voltaképpeni galériaként üzemel – azaz az Alászállásokhoz a lépcsőn fölfelé visz az út.
Csak veled, Édes!
Csak veled, Édes!
…csak veled, Édes... címmel nyílt kiállítása Martus Évának 2009. április 23-án a Molnár Ani Galériában. A belvárosi kiállítóhely három terében helyezkednek el a humorral és iróniával átszőtt képek, amelyeken a fiatal alkotó látszólag ismerős embereket és élethelyzeteket mutat be, szándékosan megváltoztatott és átrendezhető szituációkban és szerepekkel. A kiállítás június 5-ig látható.
46   47   48   49   50   51   52   53   54 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés