bezár
 

gyerek

2012. 07. 31.
Mesés várjáték Hollókőn
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A középkort megelevenítő mesés várjátékokat rendeznek szombaton a hollókői várban, a gyerekek az ostromban is részt vehetnek.

prae.hu

A szervező Hollókői Világörökség-kezelő Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, Kelecsényi Péter az MTI-nek elmondta, hogy a várjátékon számos középkort felelevenítő programban vehetnek részt a Nógrád megyei településre érkező családok, legfőképpen a gyerekek.

A középkori hangulatba visszacsöppenő gyerekek megismerkedhetnek például a lovagok fegyverzetével, ruházatával, gasztronómiai ínyencségeket kóstolhatnak meg és bekapcsolódhatnak a viadalokba, várostromba is, hogy különböző harci eszközökkel vegyék be Hollókő várát - tette hozzá.

Az ostromban egy sárkány is segíti a kis vitézeket. A várjátékok mellett kincskereső túrával, lovagi hétpróbával és kézműves foglalkozásokkal is várják a családokat.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Fenyő D. György Költőiskolájának bemutatójáról
A PesText vendége volt Ole Könnecke
Ördög Tamás Darázs című darabja a Marczibányi Téri Művelődési Központban

Más művészeti ágakról

A Krasznahorkai László-szövegek poétikájának kistükre buddhista filozófiai értelmezésben
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 2. nap
A Fedák Sári-ügy, avagy minden jegy elkelt című előadás a Magyar Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés