bezár
 

art&design

2011. 07. 29.
A Guggenheim megnyitotta kapuit az iPhone előtt
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Alig három euróért megvásárolható iPhone-alkalmazással jelentkezett a bilbaói Guggenheim, amely a spanyol múzeumok között elsőként kínál dinamikus tartalmakat kiállítási tárgyairól mobilkészülékekre.

prae.hu

A szolgáltatás keretében több mint háromszáz kép és videó jut el a felhasználókhoz - idézte az ABC című spanyol lap Juan Ignacio Vidarte múzeumigazgatót. Az alkalmazás "nagyon fontos", mert lehetővé teszi az intézmény számára, hogy közelebb kerüljön a közönséghez, amelynek kétharmada Spanyolországon kívülről érkezik.

A Guggenheim fejlesztésében közreműködő TF Editores rámutatott, nincs még egy olyan múzeum "se kicsi, se nagy", amely a tartalomra és a funkcionalitásra is ekkora hangsúlyt fektetett volna, az alkalmazás óriási információmennyiséget kínál.

A szolgáltatás a spanyol mellett angol és francia nyelven is elérhető, a felhasználók interaktív utakon bejárhatják a múzeumot, felfedezhetik történetét, értesülhetnek a kiállításokról, megismerhetik az alkotásokat.

A Guggenheim hamarosan Android operációs rendszert használó okostelefonokra és iPadre is elkészíti az alkalmazást.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Vetlényi Alma kiállítása a Liget Galériában
Krajcsovcis Éva és Zséger Olivia „Leképezés” című kiállításának megnyitóbeszéde
Megnyitószöveg blanche the vidiot és Palik Eszter "Norma" című kiállításához
art&design

keresztes zoltán underdogimages fotóalbumának bemutatója

Más művészeti ágakról

Történeti gyökerek, előzmények és érdekességek
Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés