bezár
 

színház

2011. 09. 04.
Átadták a Vidor Fesztivál színházi díjait Nyíregyházán
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Thália Színház és a Nézőművészeti Kft. társulata vehette át a legjobb nagyszínpadi, illetve kamaraszínházi előadásért járó elismerést a nyíregyházi Vidor Fesztivál színházi díjkiosztó gáláján, amelyet szombaton rendeztek meg a szabolcsi megyeszékhely teátrumában.
A Dottore-díjnak nevezett elismerést a Bálint András rendezte Romantikus komédia és a Dömötör Tamás által színpadra állított A fajok eredete című előadásnak ítélte oda a Makk Károly filmrendező vezette zsűri. Életműdíjban idén Kern András részesült.

A legjobb nagyszínpadi rendezés kategóriájában a Bagossy László rendezte János király (Örkény Színház) diadalmaskodott, a kamaraszínházi rendezések közül pedig Bagó Bertalan Ovibradere emelkedett ki, amely produkciót a Pillanat Színház állította színpadra a Thália Színház támogatásával.

A Vidor Fesztiválon a kiemelkedő színészi teljesítményéért Csákányi Esztert (Dolcsaja vita-Orlai Produkciós Iroda; Paravarieté-Alka.T és Füge produkció), Takács Katalint (Erdő-Új Színház; Romantikus komédia-Thália Színház), Gáspár Sándort (Erdő-Új Színház; Frankie és Johnny-Pincesszínház), valamint Szervét Tibort (Romantikus komédia-Thália Színház) jutalmazták.

"A két legkirályabb király" Pantalone-díjában Gálffi Lászlót és Debreczeny Csabát ismerte el a zsűri a János király című darabban mutatott alakításukért, míg a "két legjobb főnök" Pulcinella-díját Csányi Sándor és Schneider Zoltán kapta meg a Radnóti Színház által bemutatott A főfőnök című darabban nyújtott teljesítményükért.

A legjobb utcaszínházi előadás díjában a Ziránó Színház Pulcinella és a halál darabja részesült, a legjobb filmvígjáték díját a Sas Tamás rendezte Szinglik Éjszakája vihette haza.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Szerelem, Ó! az Art Színtérben és a Csengetett, Mylord? az Orlai Produkciós Irodánál
Az Apáca show az Erkel Színházban
színház

Juhász Ferenc-est a Müpában
színház

Markus Öhrn - Karol Radziszewski / Nowy Teatr (PL) Fóbia című darabjáról

Más művészeti ágakról

art&design

Az EX SITU kiállításról
gyerek

A Móra könyvkiadó és a Fővárosi Szabó Ervin könyvtár szervezésében
Újságírás workshopot és lapbemutatót tartott a Prae a Debreceni Egyetemen
Kerecsen Andrea Hiányzó kép című könyvének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés