bezár
 

irodalom

2012. 06. 12.
Elhunyt Hegedűs György újságíró
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Ötvenhat éves korában tragikus hirtelenséggel elhunyt Hegedűs György, a Magyar Távirati Iroda (MTI) szerkesztő-munkatársa.

prae.hu

Hegedűs György 1956. március 27-én született Budapesten. A Moszkvai Nemzetközi Kapcsolatok Intézetének (MGIMO) elvégzése után 1980-ban került a hírügynökség külpolitikai főszerkesztőségéhez, amelynek több nyelvet használó, sokoldalú és megbízható újságírója volt mindvégig.

1988-ban Moszkvában volt tudósítógyakornok, 1991-től a rádiós és televíziós hírek rovatát vezette, majd 1991-1992-ben fél éven át tudósította az MTI-t Tallinnból a Szovjetuniótól elszakadó baltikumi országok eseményeiről.

Állandó tudósítót helyettesített Varsóban (1985) és Bukarestben (1990), és több fontos külföldi eseményről számolt be a magyar médiának.

Az űrkutatás és a csillagászat történéseinek kiváló szakértője volt, munkájában nagy hangsúlyt helyezett a tudományos ismeretterjesztésre.
A közmédia átalakítása keretében június 1-jével az MTVA állományába került.

A közmédia saját halottjának tekinti Hegedűs Györgyöt. Temetéséről később intézkednek.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Makai Máté mesél Andris Kalnozols regényéről
Írásgyakorlatok Kemény Lilivel a Nincs Fesztiválon
Áfra János Kitakart anyám című kötetének bemutatójáról
Három nő a karrierváltásról

Más művészeti ágakról

Beszélgetés Köles Ferenccel a közérzetéről, pályája sikereiről, kudarcairól és a színházi struktúráról
Nemes László: Árva
Beszélgetés Kovács Tamás színművésszel a KultúrArc eseményén


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés