bezár
 

színház

2013. 08. 28.
Megújulás a marosvásárhelyi színházban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A megújulás jegyében tervezte meg az új évadot a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata, amely hét saját bemutatóval várja közönségét.
Keresztes Attila, a társulat művészeti vezetője a MTI-nek szerdán elmondta, az alkotókat (rendezőket és szerzőket) úgy próbálták összeválogatni, hogy a megújulás jegyében szülessen meg az új évad, hiszen a jó értelemben vett kísérletezés nélkül a színház meghal. A művészetnek mindig az a nagy kihívása, hogy az alkotónak nem a múlthoz, hanem önmagához képest kell megújulnia, úgy kell mainak lennie, hogy a múlt minden tapasztalatát hordozza, ugyanakkor meg kell találnia a sajátos egyéni hangját - hangsúlyozta.
   
Marosvásárhelyen fog rendezni Radu Afrim, aki egy nagyon érdekes, kísérletező, szabadgondolkodású rendező. Ő egy meglepetés-előadást fog színpadra állítani - mondta Keresztes.    

Kiemelte, hogy a marosvásárhelyi színház Erdély két legelismertebb magyar teátrumával, a sepsiszentgyörgyivel és a kolozsvárival is bérletcserés együttműködést kötött. Így a marosvásárhelyi közönség láthatja a Bocsárdi László által rendezett Ilja próféta és A fösvény című előadásokat, amelyek a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciói.

A Kolozsvári Állami Magyar Színház társulata pedig a Silviu Purcarete által rendezett Gianni Schicchi című operával vendégszerepel.
Marosvásárhelyen emellett bemutatják Varró Dániel és Presser Gábor Túl a Maszat-hegyen című zenés kalandjátékát, amelyet Keresztes Attila állít színpadra. Szintén ő rendezi meg Beaumarchais Figaro című vígjátékát. Az orosz Tufan Imamutdinov Szuhovo-Kobilin Tarelkin halála című művét állítja színpadra.
   
Székely Csaba Hogyne, drágám! című zenés tragikomédiáját Sebestyén Aba rendezi. A színház Sorin Militaru román rendezőt is felkérte együttműködésre, ő Euripidész Alkésztisz című tragédiáját rendezi meg, Harsányi Zsolt pedig Osztrovszkij Erdő című komédiáját állítja színpadra.
   
Gáspárik Attila, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház vezérigazgatója egy szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy a tavalyi évadban csaknem 60 ezren látták a marosvásárhelyi színház magyar és román társulatának előadásait, és az idén arra törekednek, hogy ezt a nézőszámot stabilizálják. A marosvásárhelyi színháznak az elmúlt 25 évben nem volt ilyen sok nézője, mint a tavalyi évadban – tette hozzá Gáspárik Attila.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

Markus Öhrn - Karol Radziszewski / Nowy Teatr (PL) Fóbia című darabjáról
színház

A Pannon Várszínház társulat A filmsztár című előadásáról
Beszélgetés az Octogonról a FUGA Építészeti Központban
A Fedák Sári-ügy, avagy minden jegy elkelt című előadás a Magyar Színházban

Más művészeti ágakról

art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés