bezár
 

építészet

2016. 04. 09.
BTF - Szecessziós épületeket is népszerűsít a fesztivál
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Fel a fejjel, Budapest! címmel népszerűsíti a város jellegzetes szecessziós épületeit a Budapesti Tavaszi Fesztivál - mondta a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Kft. ügyvezetője szombaton, az M1-nek nyilatkozva.

Bán Teodóra kifejtette, Budapest számtalan olyan történelmi építészeti örökséggel rendelkezik, amelyeket a kultúra és a művészet képviselői megfelelően karbantartanak és ennek köszönhető, hogy a szecessziós a stílusban készült épületek is meglehetősen jó állapotban tekinthetők meg a város több pontján.

prae.hu

Kiemelte, a város építészeti örökségét bemutató programok is jól jelzik, hogy a Budapesti Tavaszi Fesztivál egy olyan összművészeti rendezvény, amelyen a régi nagy kiválóságok alkotásai mellett a jelen kor legismertebb művészei, valamint a fiatalok is megjelenhetnek.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

építészet

Kritika a Kis magyar kockológia című kiállításról
építészet

Beszámoló a 18. Velencei Építészeti Biennáléról
építészet

A végeredmény nem feltétlenül építészeti, hanem társadalmi kérdés is
építészet

Interjú Monika Karczmarczykkal

Más művészeti ágakról

Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról - Egy másik nézőpont
Anna Llenas Színszörny-sorozatáról, Labirintus kiadó
Händel Jephtha című oratóriuma az Il Pomo d'Oro előadásában


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés