bezár
 

art&design

2017. 02. 03.
Európában még sosem látott absztrakt expresszionista festményeket mutat be a bilbaói Guggenheim Múzeum
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Jackson Pollock, Mark Rothko, és Willem de Kooning művei mellett Clyfford Still Európában még sosem látott festményeit is bemutatja a bilbaói Guggenheim Múzeum pénteken nyíló, nagyszabású tárlatán, amelyet az absztrakt expresszionizmus képzőművészeti irányzatnak szentelt - hangzott el az intézmény csütörtöki sajtótájékoztatóján Bilbaóban.

A londoni Royal Academy of Arts közreműködésével létrejött tárlaton 33 művész 130 alkotása, festmények, szobrok és fényképek kaptak helyet, köszönhetően több amerikai művészeti intézménynek és magánygyűjtőnek, akik kölcsönadták a tulajdonukban lévő műtárgyakat erre az eseményre.
    

prae.hu

Edith Devaney és Lucía Aguirre kurátorok szerint a legnehezebb feladatuk a denveri Clyfford Still Múzeummal volt, ugyanis az intézmény eddig még sosem adott kölcsön egyetlen alkotást sem az Egyesült Államokon kívülre. Most azonban kivételt tettek, így a művész kilenc képe tekinthető meg a kiállításon, amely a XX. század 40-es éveiben, New Yorkban született művészeti irányzatról kíván átfogó képet adni.
    

Az "Absztrakt expresszionizmus" címet viselő kiállítás június 4-ig látható.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Baráth Áron & Pál Katja alkotásai a VILTIN Galériában
art&design

az avantgárd lövészárkában
art&design

keresztes zoltán underdogimages fotóalbumának bemutatója

Más művészeti ágakról

Ilyen volt a májusi FISZ Junior záróeseménye
irodalom

Az örmény idő nyomában
A köd című dráma a Kettőspont Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés