bezár
 

film

2009. 07. 04.
Szex és rock'n'roll - érkezik a hatodik Harry Potter-film
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
"Szex, drogok és rock'n'roll" - foglalta össze a hamarosan moziba kerülő Harry Potter és a félvér herceg tartalmát David Yates, a szuperprodukció rendezője egy brit napilapban pénteken megjelent interjújában. Ám kisvártatva helyesbített: "na, jól van, a drogokat kihagyhatjuk".

prae.hu

A Warner Bros. filmstúdió tavaly fél évvel elhalasztotta a J. K. Rowling regényfolyamából készülő filmszéria legújabb epizódjának bemutatóját, így a Félvér herceg a jövő heti premierek (Tokió, London, New York) után július 15-től kerül végre a mozik műsorára. A magyar bemutató július 23-án lesz.
    
Az öt eddig bemutatott film eddig csupán a jegyeladásokból 4,5 milliárd dollárt jövedelmezett világszerte, s a box office-szakértők becslése szerint aligha kétséges, hogy a hatodik rész is valahol a 800 millió-1 milliárd dolláros jegybevétel környékén fog teljesíteni.
    
A Roxfort varázslóiskolában játszódó fantasy főhősei legszebb kamaszkorukat élik, "dúlnak a tinédzser-hormonok", "a diákok érzelmi és fizikai támadások kereszttüzébe kerülnek" - vázolta a The Daily Mailnek nyilatkozó 46 esztendős filmrendező hozzátéve, hogy "azért akad majd a filmben néhány igazán szeretni való vidám jelenet is".
    
Mint elmondta, a nyolc évvel ezelőtt forgatott első film óta a szereplők "egyre jobbak és jobbak". Különösen Emma Watson fejlődésével volt megelégedve, aki immár "magabiztosan" alakítja Hermione-t, Harry (Daniel Radcliffe) barátját. "Dannak az Equusbeli szerepe után tényleg meglepően nagyszerű pillanatai és húzásai vannak" - dicsérte Radcliffe-et.
    
A Félvér herceg kemény akciójelenetei és a Harry elpusztítására törő Voldemort nagyúr, valamint halálfalóknak nevezett követőinek ördögi gonoszsága, az újabb félelmetes karakterek - például a vérfarkas Fenrir Greyback - megjelenése ugyanakkor nem ígérnek felhőtlen családi szórakozást.
   
 "Emlékszem, amikor a Jurassic Park megjelent, elég durva filmnek számított azzal a rengeteg csúcsszínvonalú különleges effektussal. Ám mivel Steven Spielberg csinálta, az emberek úgy gondolták: 'bírni fogják a gyerekek'. És szerintem ebben rejlik az igazság: mivel itt Harry Potterről van szó, akiért rajonganak, a közönség nagyobb toleranciával viseltetik az iránt, amit megjelentetünk a vásznon. A nézők ismerik ezt a világot, nem újak nekik ezek dolgok, olvasták a könyveket. Így aztán egy kicsit tovább mehettünk, mint esetleg más produkciók" - idézte a rendezőt a telegraph.co.uk portálon megjelent írás.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Lynne Ramsay: Dögölj meg, szerelmem
Ketevan Vashagashvili: Szerződés kilenc hónapra
film

Véget ért a 2. Budapest International Film Fesztivál

Más művészeti ágakról

gyerek

Ünnepeljük Mátyás királyt!
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 6. számáról
Az Életünk folyóirat téli lapszámbemutatójáról
Brnói napló, befejező rész


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés