bezár
 

zene

2023. 02. 13.
A Legendary Pink Dots ismét Magyarországon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Legendary Pink Dots ismét Magyarországon Három év után újra Magyarországon ad koncertet a Legendary Pink Dots (LPD). Az 1980-ban alakult, Hollandiában működő pszichedelikus kísérleti rockzenekar február 17-én a budapesti Instantban, másnap a pécsi Nappaliban lép fel.

Az annak idején Angliából indult, ma már kultikus csapatnak a mostani kettő lesz a tizenkettedik és tizenharmadik magyarországi koncertje.

prae.hu

A fővárosi fellépés a tavaly elmaradt koncert pótlása, a korábbi dátumra megváltott (és nem visszaváltott) jegyek érvényesek - olvasható a szervező Fekete Zaj közösségi oldalán.

A legendás rózsaszín pöttyök hosszú története során már számos alkalommal átalakult, legutóbb tavaly, amikor az egyik alapító, a billentyűs Phil Knight (The Silverman) távozott. Az LPD jelenlegi ötfős felállásában az egyetlen megmaradt eredeti tag, Edward Ka-Spel (ének, billentyűk) mellett Raymond Steeg (keverőpult), Erik Drost (gitár), Joep Handrickx (elektronika, effektek) és Randall Frazier (szintetizátor, vokál) tagja az együttesnek.

A Legendary Pink Dots 1980-ban alakult és rendkívül fontos, ugyanakkor sajátos helyet foglal el a kísérleti és pszichedelikus zene területén. Bár szakmai és rajongói körökben egyaránt sikert és elismerést értek el, a kereskedelmi rádiók nem játszották dalaikat. A nyolcvanas években több lemezüket lengyel kiadó is megjelentette, emellett Csehországba és immár csaknem harminc éve Magyarországra is vissza-visszatérnek koncertezni. Először 1989-ben a HungaroCarrot fesztiválon játszottak nálunk, legutóbb 2020-ban a Robotban.

Az LPD koncertjei magával ragadóak; Ka-Spel úgy énekel, mintha egy mesebeli manó lenne, szövegei egyediek, néha egyenesen őrültek. Ka-Spel (aki szólóban és Tear Garden nevű projektjével szintén aktív) egy dal erejéig (Even If You Are Victorious) közreműködött Yonderboi második lemezén, a 2005-ös Splendid Isolation című anyagon.

A Legendary Pink Dots első albuma 1981-ben jelent meg Only Dreaming címmel. Az áttörést az öt évvel későbbi Any Day Now jelentette, amelyik remekül vegyítette a népzenét a pszichedeliával. Koncertlemezeik száma szinte felmérhetetlen, de stúdióanyagokat is gyakran publikálnak, összmegjelenésük jóval túl jár a kétszáz lemezen. A legutóbbi stúdióalbum a tavaly kiadott The Museum of Human Happiness volt.
 

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Ellentétek párbeszéde – Schönberg és Boulez a Zene Házában
Richard Strauss: Ariadne auf Naxos a Bécsi Állami Operaház előadásában
Kritika az Orfeo ed Euridice új felvételéről
Borbély László zongoraművész és Zeneakadémista tanítványainak koncertje

Más művészeti ágakról

art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie
Bemutatták Ungár Péter Ismétlődő eltévedés című kötetét, Prae Kiadó, 2025
Jegyzetek Schillinger Gyöngyvér Rohadjon meg az összes című regényéről
irodalom

Sajtótájékoztató az Esterházy alkotóház alakulásáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés