bezár
 

art&design

2025. 05. 05.
Futaki Attila képregényrajzoló utolsó munkája
Az apostol bemutatója a Petőfi Irodalmi Múzeumban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A fiatalon elhunyt, nemzetközileg elismert magyar képregényrajzoló, Futaki Attila egyik utolsó, barátai által befejezett munkáját mutatják be kedden a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ – Petőfi Irodalmi Múzeumban.

A Képes Krónikák Kiadó gondozásában megjelenő, fekete-fehér művészi album Petőfi Sándor Az apostol című műve alapján készült Kántor Mihály forgatókönyve szerint, Mészáros János szerkesztésében, méltó emléket állítva a művésznek.

prae.hu

A kötet bemutatóján, a kerekasztal-beszélgetésen Kántor Mihály forgatókönyvíróval és Mészáros Jánossal, a Képes Krónikák Kiadó szerkesztőjével Bérczes László író, irodalmár beszélget. Eközben Farkas Lajos elkészíti Futaki Attila portréját. Az album limitált, számozott kiadása először az eseményen, majd a későbbiekben Képes Krónikák Kiadó webshopjában vásárolható meg. Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Futaki Attila

Futaki Attila – akinek munkái az amerikai Marvelnél és a francia Glénat-nál is megjelentek – 2022-ben kezdett neki Petőfi művének adaptálásába. A 2024 januárjában bekövetkezett korai halála miatt a művészi album félbemaradt. A Képes Krónikák Kiadó Futaki barátait és pályatársait kérte fel arra, hogy a megkezdett művet az eredeti forgatókönyv alapján, saját stílusukban fejezzék be. A közös munkában részt vettek a kortárs magyar képregénykultúra olyan meghatározó alakjai, mint Cserkuti Dávid, Haragos Péter, Farkas Lajos, Németh Gyula, Levi, Szabó Csaba és Terebesi Gyula.

Mészáros János, a művészi album szerkesztője, elmondta, hogy Futaki Attilának kellene a közönség elé állnia: „Sajnos már harmadszor nekem kell helyettesítenem őt. Pedig Attila szerette, ha elmagyarázhatta a munkáit. Most is kíváncsian hallgatnánk, miért ezt a teljesen formabontó, ám zseniális megközelítést alkalmazta, hogy Petőfi talán legkevésbé ismert művéből egy grafikai műremeket alkosson. Elnézve a helyenként félig kész oldalakat, érezzük, egy torzót látunk, ami még így is magán hordozza a zseni kézjegyét” – hangsúlyozta a szerkesztő.

Borítókép: Petőfi Irodalmi Múzeum
Fotó: Oláh Gergely Máté, prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Trafik címmel nyílt kiállítás Lobot Balázs műveiből a Printa edition galériában
art&design

A Köddé vált jégtenger – Kortárs reflexiók Caspar David Friedrich művészetére című kiállításról
art&design

Borsos Lőrinc Neo Inertia című kiállítása

Más művészeti ágakról

A Füsziről és a Roma Hősök Fesztiválról Balogh Rodrigóval beszélgettünk
Történeti gyökerek, előzmények és érdekességek
Jegyzetek Schillinger Gyöngyvér Rohadjon meg az összes című regényéről
Kotányi Attila Éberen kutató élet könyvét mutatták be a Nyitott Műhelyben


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés