bezár
 

art&design

2025. 06. 28.
Immerzív Csontváry-kiállítás Veszprémben
A CODE Veszprémben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Kreatív régió létrehozása a cél Veszprém térségében, ennek jegyében nyílt meg Csontváry Kosztka Tivadar immerzív kiállítása is - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter A fotonok nyelvén című tárlat pénteki megnyitóján.

Navracsics Tibor kiemelte: a kreatív régió megvalósításának a sziporkázó gondolatok ugyanúgy részét képezik, mint a szívós, kitartó munka és együttműködés, amely egy kiállítás megvalósításához szükséges.

prae.hu

Hozzátette: a CODE Digitális és Élményközpont, amely otthont ad a tárlatnak, amellett, hogy egy találkozási pont, hívó szó is a kreatív elmék számára.

Elmondta, hogy az élményközpont 2023-ban valósult meg, a Veszprém-Balaton Európa Kulturális Fővárosa (EKF) program keretében, a benne megszülető programok révén pedig tovább él a programév öröksége.

Porga Gyula, Veszprém polgármestere (Fidesz-KDNP) arról beszélt, hogy a CODE élményközpont a médiaművészet új otthona, mely nyitott a művészi kísérletezésre.

Kiss-Hegyi Anita kulturális kapcsolatokért felelős államtitkár kiemelte, hogy az itt megvalósuló kiállítások, mint a Csontváry-tárlat is, tisztelgés a múlt értékei előtt, egyben iránymutatás a jövőbe.

Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója hangsúlyozta, hogy Csontváry művészetében rendkívül nagy szerepe volt a türelemnek, a várakozásnak, hiszen a művész különleges érzékenységgel kivárta a megfelelő pillanatot képei elkészítésekor. Mint mondta, a kiállítás olyan újszerű vizuális eszközökkel él, ami korábban nem volt lehetséges.

A kiállításon Csontváry Kosztka Tivadar (1853-1919) művei audiovizuális darabként jelennek meg, egyedi látvány- és hangzásvilággal, három különböző térben. Az élményfolyosón multimédiás tárlat vezeti végig a látogatót a művész életútján. A stúdióban egy lebegő univerzumba lépnek az érdeklődők, a Hexagram 400 négyzetméteres, 360 fokos panorámaterében pedig három dimenzióban elevenednek meg a festmények.

CODE Veszprém

Fotó: a CODE Veszprém Facebook-oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Megnyitóbeszéd Nagy Dániel kamarakiállításán
art&design

Mihai Barabancea: Cyborg Dolphin Tears kiállítás és könyvbemutató
Interjú Molnár Judit Lillával
Megnyitószöveg blanche the vidiot és Palik Eszter "Norma" című kiállításához

Más művészeti ágakról

Szinvai Dániel: álmomban az eső
színház

Legyetek jók, ha tudtok. Zenés játék a Magyar Színházban
Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról - Egy másik nézőpont
Blended Intensive Programme Pozsonyban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés