színház
Közös megegyezéssel megszűnik Erdődi Katalin ügyvezető igazgatói megbízása a Trafó Kortárs Művészetek Házában - közölte a Fővárosi Önkormányzat és a Trafó közös közleményben pénteken.
A tájékoztatás szerint Erdődi Katalin ez év végéig vezeti a Trafót, és irányításával készül el a 2026/2027-es évad programja is. A Fővárosi Közgyűlés pénteki döntése alapján várhatóan már júliusban kiírják a nyílt pályázatot az ügyvezető igazgatói posztra.
Erdődi Katalin 2025 elején vette át az intézmény vezetését. Igazgatói időszaka alatt a Trafó új programstruktúrát vezetett be, társadalmi kérdésekre reflektáló összművészeti fókuszokkal és a fővároson túlmutató kezdeményezésekkel bővítve tevékenységét.
Vezetése alatt kiemelt szerepet kaptak az aktuális társadalmi témák művészeti feldolgozását célzó programok, valamint a különböző közösségek és nézőpontok bevonását ösztönző kezdeményezések.
"Nagy megtiszteltetés volt számomra a Trafó vezetése ebben az időszakban. Az elmúlt másfél évben kollégáimmal azon dolgoztunk, hogy az intézmény ne csupán a kortárs művészetek befogadóhelye legyen, hanem olyan nyitott tér is, ahol a művészeten keresztül közösen gondolkodhatunk a minket érintő társadalmi kérdésekről" - idézték Erdődi Katalint a közleményben.
A leköszönő igazgató hangsúlyozta: az elmúlt másfél év megerősítette abban, hogy szakmai tapasztalata elsősorban a művészeti vezetés területén jelent előnyt, míg az ügyvezetői feladatok hosszú távú ellátását nem látta fenntartható módon biztosítottnak.
A Fővárosi Önkormányzat és a Trafó köszönetét fejezte ki Erdődi Katalinnak az intézményért végzett munkájáért, valamint a művészeti és szervezeti fejlesztésekért. Kiemelték: a vezetőváltás időszakában az intézmény működése zavartalanul folytatódik.
Fotó: Trafó Kortárs Művészetek Háza


