bezár
 

zene

2009. 12. 08.
Jót tesz Mozart a koraszülötteknek
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Mozart zenéje lassíthatja a koraszülöttek nyugalmi anyagcseréjét, ezáltal segíti súlygyarapodásukat - közölték izraeli kutatók a Pediatrics című szaklapban megjelent tanulmányukban.

prae.hu

Két egymást követő napon félórányi zenehallgatás után mérték húsz koraszülött, ám egyébként egészséges baba nyugalmi anyagcseréjét, majd ugyancsak két napon át zene nélkül.

A vizsgálatot irányító Ronit Lubetzky, a tel-avivi Sourasky Medical Center kutatója aláhúzta, hogy a Baby Mozart című cd tíztől harminc perces hallgatása akár 13 százalékkal csökkentette a koraszülöttek nyugalmi anyagcseréjét.

A szerzők tanulmányukban megjegyezték: azt nem tudták bizonyítani, hogy önmagában a zene vagy kifejezetten Mozart zenéje gyakorolta-e a jótékony hatást. Utaltak azonban egy korábbi vizsgálatra, amelyből kiderült, hogy Mozart zenéje hatékonyabban csökkentette a rohamok számát az arra hajlamos felnőtteknél, mint más klasszikus zenék.

Véleményük szerint a Mozart muzsikájában gyakran ismétlődő dallamok okozhatják az agyat elcsendesítő hatást.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Folkment Minifesztiválról
Balogh Ádám lemezéről
Lee Konitz interjú a YouTube-on
Kurt Rosenwinkel The Next Step Band (Live at Smalls, 1996) júliusban megjelent albuma és a Magyar Zene Házában októberben tartandó koncertje tükrében

Más művészeti ágakról

art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie
Jegyzetek Schillinger Gyöngyvér Rohadjon meg az összes című regényéről
Steven Soderbergh: Fekete táska


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés