bezár
 

irodalom / interjú

A privát Mészöly lábakat növeszt?
"A nyomozás mindent megváltoztat. Sőt, egy valóságos, és nem külsődleges jegyek alapján szerveződő viszonyt tulajdonképpen ez az, ami kialakít. Továbbra is titok számomra akár a Film, akár a Saulus, a Családáradás vagy jópár novella, de most kevésbé ijesztő ez a titok. Csakugyan, most van neki legalább egy darab lába, mint mondjuk Balzac ismeretlen remekművében..."
Legyen divat az irodalom!
Irodalom terén a legelhivatottabbak közé sorolja magát Juhász Anna, a magyar irodalom nemzetközi könyvvásárról-nemzetközi könyvvásárra látogató utazó nagykövete, aki tavaly november óta az egyre népszerűbb Hadik Irodalmi Szalon háziasszonya. A Frankfurti Könyvvásáron szerzett tapasztalatairól, a kortárs magyar irodalom és könyvpiac ügyes-bajos dolgairól beszélgettünk.
Több punk költőt szeretnénk látni
Hogy milyen most a magyar irodalom? Vagy milyen lesz? Megmondja Orcsik Roland és Sopotnik Zoltán, a József Attila Kör (JAK) januártól regnáló sorozatszerkesztő párosa.
Ez is befektetés
Szirák Péter számára a tehetséggondozás volt és maradt a legfontosabb tevékenység. A Kommunikáció- és Médiatudományi tanszék vezetése előtt és mellett két évtizeden át vett részt az Alföld Stúdió munkájában, s fele annyit töltött a Hatvani Szakkollégiumban. Interjúnkban a felsőoktatás kultúratudományokat érintő kérdéseiről és a korszerű kommunikáció oktatásáról nemzetközi kitekintéssel, valamint az irodalmi utánpótlás lokális vonatkozásairól is beszél.
Találkozna-e Jézus és Buddha?
Ma, amikor néhány óra alatt más kontinensekre is eljuthatunk, elkerülhetetlen, hogy ne jusson az eszünkbe, milyen viszonyban állnak egymással a világvallások. Mi a hasonlóság és mi a különbség közöttük. A kereszténység és a buddhizmus kapcsolatáról Dr. Sári László Kelet-kutatóval beszélgettünk, akinek munkássága alapvetően a nyugati és a keleti gondolkodás határait, a különböző logikai rendszerek jellemzőit vizsgálja.
A művészet is politikus
Sokat utazik, önmagát két kultúrához tartozónak tartja, Bejrútba szerelmes, de az angol nyelvi közeget is otthonosnak érzi Lina Mounzer, aki jelenleg a JAK-Solitude program budapesti ösztöndíjasa. Reméli, tovább is marad a magyar fővárosban, az itteni „éghajlat” ugyanis meglepően segíti a munkában, ami most első regényét jelenti (The meaning of being numerous).
Versanatómia – Interjú Lázár Bence András költővel
Család, hagyományok, vallás, Isten és a nők. Mi másról is lehetne beszélgetni egy huszonéves szegedi orvostanhallgatóval, akinek mellesleg idén nyáron jelent meg a második verseskötete.
„Amit mi irodalmi életnek hívunk” – interjú Krusovszky Dénes, JAK-elnökjelölttel
A szigligeti JAK-tábor egyik kiemelt eseménye, hogy augusztus 27-én a JAK közgyűlése új elnököt választ az irodalmi egyesület élére. Krusovszky Dénes elnökjelöltet kérdeztük terveiről, és általában arról, hogy ő hogyan látja a fiatal kortárs irodalom helyzetét.
Kulturális hálózatban gondolkozom – interjú Gaborják Ádám JAK-elnökjelölttel
Kulturális hálózatban gondolkozom – interjú Gaborják Ádám JAK-elnökjelölttel
A szigligeti JAK-tábor egyik kiemelt eseménye, hogy augusztus 27-én a JAK közgyűlése új elnököt választ az irodalmi egyesület élére. Gaborják Ádám – fiatal kritikus – elnökjelöltet kérdeztük a terveiről, és általában arról, hogy ő hogyan látja a fiatal kortárs irodalom helyzetét.
Bicikli ég és föld között
Hogyan lehet a bicikli a tökéletes szerelem jelképe? És hogyan ül rá a török szultán a kerékpárra? Egyáltalán hogyan látja meg valaki a költészetet egy hétköznapi közlekedési eszközben? - Aaron Blumm, Biciklizéseink Török Zolival című, a könyvhétre megjelent könyve kapcsán most elmondja, hogy született Újvidéken a tandemirodalom.
12   13   14   15   16   17   18   19   20 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés