bezár
 

gyerek / tudósítás

Kalapos nyulak és üveges szemű tündérek
A Lesezentrum szervezőinek köszönhetően a grazi Pedagógiai Főiskola idén is vendégül látta Klaus Novakot és Franz Lettnert, a 1000 und 1 Buch szerkesztőit. Az egész napos könyvbemutatón a könyvtárosok, tanárok és hallgatók részletes tájékoztatást kaphattak az év folyamán német nyelven megjelent gyermek- és ifjúsági könyvekről. Akárcsak tavaly, idén is maratoni előadást hallhattunk.
Játékmustra – Véres meccsek és szelíd matinék
A társasjáték-kultúra Magyarországon az internet terjedésével, a 2000-es évektől kezdett igazán megerősödni. A kínálat mind erősebb, számtalan fórumon lehet tájékozódni arról, milyen típusú társasok vannak, melyiket kinek ajánlják. Az érdeklődés élénkülésével a magyar nyelvű kínálat is egyre gazdagabb: ma már nem csak az egyszerűbb "dobsz és lépsz", "ki nevet a végén" logika alapján felépülő családi játékokból, hanem az ezeknél intenzívebb élményt adó, gondosan kivitelezett társasok közül is lehet válogatni.
Gombóc és céklás muffin
Nemrég, csütörtök délután a Pagony könyvesboltja megtelt gyerekekkel, akik a Vándorlány és az elvarázsolt Kisváros könyvbemutatójára érkeztek anyukáikkal. A kiadó honlapján meghirdetett sütiverseny nevezői is kitettek magukért: roskadozott az asztal a csokisabbnál csokisabb csábító finomságoktól, és még a könyvben szereplő céklás süteményt is meg lehetett kóstolni. Mivel a könyv korábban megosztotta a kritikusokat, kíváncsian vártam, mit mondanak róla a bemutatón.
Melyikük az igazi, avagy Petőfi kétszer
A Kutatók Éjszakájához kapcsolódó programsorozatban mutatta be a Petőfi Irodalmi Múzeum Dávid Ádám Petőfi Irodalmi Időgép című darabját. A történet menetét irányító, őrült tudósként megjelenő Zeitsprung Kázmér zilált kinézettel, a szórakozott professzor minden allűrjét teátrálisan magára öltve repíti a darab gyerekközönségét a múltba, majd kedvenc költőjét, Petőfi Sándort az előadás jelenébe, 2025-be.
Farkas a borítón
A Mesebeszéd-szimpóziumok sorában ötödik alkalommal találkozott a szakma és a tágabb olvasóközönség a mára hagyományos helyszínné vált budai Szatyor Bárban. A téma ezúttal a gyerekkönyv-illusztráció volt.
Lépj be a mesébe!
A mesélés jótékony hatásáról, a meséknek a gyerekek értelmi és érzelmi fejlődésében betöltött fontos szerepéről sokszor, sok helyütt szóltak már. Most egy egészen újfajta megközelítésben találkozhatunk a mesékkel, október 2-án megnyitotta kapuit a tabáni Mesemúzeum.
Mitől sikeres a magyar gyerekkönyvkiadás?
A Könyvhét honlapján megkezdett diskurzus folytatásaként szervezték meg a lap munkatársai azt a kerekasztalbeszélgetést, melynek egyik fő kérdése az volt, mitől sikeres a magyar gyerekkönyvkiadás?
Könyv és tyúkhúsleves minden bajra
Mióta Ausztriában élünk, minden alkalommal elmegyek az Év Gyerek- és Ifjúsági könyve díjátadóra, és nem csak azért, mert az esemény helyszíne itt van tőlünk nem messze. Idén valahogy mégis úgy alakult, hogy lemaradtam, de erre csak akkor jöttem rá, amikor a bécsi Insitut für Jugendliteratur lapjának, a 1000 und 1 Buch-nak az aktuális számából kiesett a program plakátja.
Függők és változók a kortárs gyerekirodalomban
A Kortárs gyerekirodalom és médiumai című konferenciát az ELTE TÓK kutatóműhelye kezdeményezte és szervezte azzal a szándékkal, hogy szakmai fórumot teremtsen azon törekvések számára, melyek célja a kortárs gyermekirodalom közvetítése egyrészt a gyerekolvasók, másrészt az ő olvasás- és befogadáskultúrájukat meghatározó csoportok felé.
Gyerekkönyvekről a XIX. Könyvfesztiválon
Egy csokorba gyűjtöttük a Könyvfesztivál ideje alatt írt, gyerekkönyvekhez kapcsolódó cikkeket. Az interjúk, tudósítások, kritikák teljességükben a Könyvfesztivál rovatban olvashatók de innen is linkelhetők.
19   20   21   22   23   24   25   26   27 
bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés