bezár
 

gyerek

2010. 06. 09.
Gyerekek szórakozása a futball jegyében
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Magyar Gyermek Labdarúgó Szövetség (MGYLSZ), az Aquaworld Budapest, valamint a Castrol összefogásával a pénteken kezdődő dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság ideje alatt óriáskivetítőn neves szakértők közreműködésével tekinthetik meg a látogatók a torna mérkőzéseit a víziparkban.

prae.hu

Az esemény fővédnöke Dzsudzsák Balázs, a holland PSV Eindhoven magyar válogatott szélsője. Az MGYLSZ szervezésében a 25 világbajnoki játéknapon 25 magyarországi iskola 16-16 diákja ingyen élvezheti a különböző programokat.

Az ifjú focisták kispályán "előre lejátsszák" a 16 órás vb-találkozót a két csapat mezeiben, majd olyan szakemberek tolmácsolásában nézhetik végig az igazi világbajnoki mérkőzést, mint Mészöly Géza, Prukner László, Vincze Ottó, Egervári Sándor és Dzsudzsák.

Az esemény szerdai sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy az MGYLSZ olyan intézményeket választott ki, amelyekben a legszorgalmasabb és legtehetségesebb játékosok szerepelnek, ugyanakkor a hátrányos helyzetű iskolák, valamint az árvíz sújtotta települések intézményei közül is válogattak.

"Amikor csak segíthetek, jövök, főleg ha hátrányos helyzetű gyerekekről van szó - mondta Dzsudzsák. - Jó dolog, hogy ilyen pompás környezetben lehet lebonyolítani ezt az eseményt."

A szervezők elmondták: a világbajnokság ideje alatt a vízipark nyitva tartása igazodik a torna lebonyolításához, így 22 óra helyett később, az utolsó mérkőzést követően zárnak csak be, s az ingyenes autóbuszok is tovább járnak.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Jutta Bauer Nagypapa őrangyala című könyvéről
Máray Mariann Így megy ez című könyvéről
gyerek

Idén negyedik alkalommal hirdetik meg az ország legjelentősebb illusztrációs pályázatát

Más művészeti ágakról

Méhes Károly Kezdő vak című kötetének bemutatójáról
Kerecsen Andrea Hiányzó kép című könyvének bemutatójáról
Tiszeker Dániel: Beléd estem


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés