bezár
 

színház

2011. 12. 16.
A svéd Cirkus Cirkör a Trafóban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A svéd Cirkus Cirkör Viseld koronaként című előadását láthatja a közönség a budapesti Trafó - Kortárs Művészetek Házában péntektől hétfőig négy alkalommal.

Szkéné színház

"Romantikus, sötét, vakmerő, szívet melengető, kellemesen melankolikus, határ nélküli varázslat, humor, dráma, érzékenység, akrobatika végtelen lehetőségekkel" - olvasható a Trafó honlapján az előadásról.

Mint írják, az az új cirkusz iránti lelkesedés, ami a budapesti közönséget jellemzi, hosszú évekkel ezelőtt a svéd Cirkus Cirkörrel kezdődött.

"Fiatal svéd artisták egy kis párizsi kávéházban üldögélve beszélgettek: skandináv cirkuszt kellene alapítani! Mivel szívük hazahúzott, 1995-ben Stockholmban megalapították a Cirkus Cirkört, bevezetve a svéd előadóművészetbe a kortárs cirkusz műfaját" - idézik fel a kezdeteket.
A Cirkus Cirkör produkcióiban a cirkuszművészet képezi az alapot, erre épülnek más művészeti ágak segítségével darabjaik.

A neves Cirque du Soleil, az utcatáncok, az utcaszínházak egyaránt hatnak a társulat munkájára, miközben az öt méter magasságban kihúzott kötélen a puszta szórakoztatás és a magas színvonalú művészeti alkotás igénye között egyensúlyozva hódítják meg a világot Európától Ázsiáig.

A Viseld koronaként a Cirkus Cirkör testről szóló trilógiájának - amelynek első része, a 99% Ismeretlen (2004), szintén járt a Trafóban - befejező része.

A cirkuszrajongóknak a Trafó Új cirkusz bérletet is kínál, hogy aki most megnézi a svéd előadást, az kedvezményen láthassa januárban a sokszereplős, mesebeli vietnámi cirkuszt, majd az IETO két akrobatájának kötéltáncát májusban, és végül, de nem utolsó sorban Charlie Chaplin lányának és Jean-Baptiste Thiérrée-nek extravagáns, legendás cirkuszát júniusban.

A Trafóban az év végéig még meglepetések, játékok, akciók várják a látogatókat. December 21-22-én pedig a Budapest Tánciskola fiatal táncosai mutatják be új, Ördöglakat című előadásukat: két táncot, amelyet a diákok alkotnak, először csak férfiakkal, aztán csak nőkkel a színpadon, majd egy harmadik darabot, amelyet az iskola vezetője, a táncos-koreográfus Angelus Iván állít színpadra.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Rémségek kicsiny boltja a Pesti Színházban
Kárpáti Péter Térkép a túlvilágról című darabja a Trafóban
Molière A mizantróp című darabja az RS9 Színházban
színház

Az ember, aki elvesztette az időt című előadás a Vígszínházban

Más művészeti ágakról

irodalom

Az örmény idő nyomában
Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
Bemutatták Ungár Péter Ismétlődő eltévedés című kötetét, Prae Kiadó, 2025


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés