bezár
 

irodalom

2012. 02. 16.
Mintegy tízezren olvastak fel Arany János műveiből
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Rekordszámú olvasó vett részt a székelyföldi Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és a Cimbora Gyermekek Klubja által szervezett szerdai Mesemaratonon.

prae.hu

A 2009-ben útjára indított kezdeményezés idei felolvasó napjába hat ország 110 településén több mint 9000 fiatal és felnőtt kapcsolódott be. A Mesemaraton stafétáját nemcsak iskolák és óvodák, hanem nőegyletek, könyvtárak, szülők, baba-mama klubok, amatőr színjátszó társulatok, nőszövetségek, nyugdíjasklubok, sőt Belgiumban élő magyarok és magyarul tanuló hollandok is továbbadták – írta a Székelyhon hírportál.

A Mesemaratont apró ajándékkal is emlékezetessé tették a résztvevők számára. Mindannyian személyre szóló könyvjelzőt kaptak.

A több országra szóló egész napos felolvasás szervezői minden évben kiválasztják a magyar irodalom egy-egy jeles képviselőjét.

Tavaly Jókai Mór műveiből tartottak maratont, az idén Arany János előtt tisztelegtek a költő halálának 130 évfordulója alkalmából. Jövőre Gárdonyi Géza regényeit, írásait veszik elő az író születésének 150. évfordulóján.

A tavalyi Mesemaratont három országban, hét erdélyi megyében és 44 településen szervezték meg és több mint hatezren olvastak fel Jókai Mór műveiből.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Makai Máté mesél Andris Kalnozols regényéről
Visky András Illegalisták című új regényének bemutatójáról
Az Élet és irodalom LXIX. évfolyamának 43. számáról
A 2025-ös Őszi Margó Irodalmi Fesztivál harmadik napjáról

Más művészeti ágakról

Taylor Swift új albuma fényes, de mélység nélküli popparádé
A Nagy Emma Quintet legfrissebb lemezéről
Beszélgetés Kovács Tamás színművésszel a KultúrArc eseményén
A Tér 12 Kulturális Egyesület Leláncolt Prométheusz című előadása a Szkénén


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés