bezár
 

art&design

2013. 01. 07.
Virtuális Világ a Valóságban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Szatyor Bár és Galéria fiatal képzőművészekkel együttműködve kísérletet tesz rá, hogy bemutassa, miként reagál a művészvilág a mindennapi életünket behálózó technológiai változásokra. Az ezzel a kérdéskörrel foglalkozó Virtuális világ a valóságban című tárlat 2013. január 7-től látogatható.

prae.hu

A 21. században a technikai fejlődés soha nem látott szinten épült be a mindennapi életünkbe. Amíg a 20. században a computerek világán keresztül találkozhattunk csak a virtuális világgal, addig ma már nem lehet internet, okos telefon, laptop vagy I-Pad nélkül minőségi életet folytatni, sem a munka, sem a magánélet területén.
Virtuális világ a valóságbanElfogadottá vált, hogy valaki a nap jelentős részét az interneten, mobiltelefonon vagy valamilyen digitális médián keresztül éli, azon kommunikál, intézi a feladatait. Ezzel a személyes kapcsolatok, találkozások lecsökkennek a szabadidőben eltöltött órákra, melyet ma már azonban szintén lehet másképp eltölteni (3D mozi, internetes vásárlás, zenehallgatás, játékok, online kurzusok, tanfolyamok).

Ebben a megváltozott életvitelű társadalmi rendszerben érdekes szempont lehet a művészet és a világ viszonyát vizsgálni. A kreativitásnak vajon határt szabnak vagy inkább felszabadítják és új távlatokat nyitnak a modern médiumok és a közösségi hálók (facebook, twitter, stb.)? Tud-e ma egy művész elszakadni a digitális technológia nyújtotta lehetőségektől és behatásoktól, vagy átformálódik művészi megnyilvánulása?

A kiállítás koncepciója szerint bemutatásra kerülnének a virtuális/digitális világgal foglalkozó művészek alkotásai, az általunk fontosnak talált szempontok szerint.

Művészek: Bajkó Péter, Filkey Áron, Kékesi Donát, Király Márton, Kiss Benedek Kristóf, Kőhegyi László, Móró Máté, Naomi Devil, Szabó Amanda
Kurátor: Beszedes Noemi
Helyszín: Szatyor Bár és Galéria
Megnyitó időpontja: 2013. január 9. 19.00
Megnyitja: Batta Barnabás kommunikációs szakember
Kiállítás ideje: 2013. január 9 – március 3.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Benkő Barnabás, Enyedi Zsolt, Hamerli Judit képzőművészek közös kiállításáról
art&design

A Köddé vált jégtenger – Kortárs reflexiók Caspar David Friedrich művészetére című kiállításról
art&design

KristofLAB „Artificial Paradise” című kiállítása a MAMŰ Galériában
art&design

Borsos Lőrinc Neo Inertia című kiállítása

Más művészeti ágakról

Szubjektív esszé egy koreai költészeti könyvbemutatóról
Kritika Kukorelly Endre Ház, háború, halott című könyvéről
irodalom

Bemutatták Závada Péter Éngép című verseskötetét


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés