bezár
 

film

2013. 08. 09.
Guy Ritchie kémfőnöke Hugh Grant
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Kémfőnököt alakít Hugh Grant, az Igazából szerelem sztárja Guy Ritchie új filmjében - értesült a BBC.

prae.hu

Ritchie a The Man From U.N.C.L.E. című hatvanas évekbeli tévéfilmsorozatból forgat mozifilmet. A sikeres, egy Golden Globe-díjat is elnyerő sorozat 105 epizódot ért meg, az elsőket még fekete-fehérben vetítették.

A moziváltozat produkciós munkái szeptemberben kezdődnek, a bemutató jövőre várható. A film két főhőse, Napoleon Solo és Illya Kuryakin a titokzatos U.N.C.L.E. (United Network Command for Law and Enforcement) szervezetnek dolgozik, Grant a brit haditengerészeti hírszerzés főnökét alakítja majd.

Korábban Steven Soderbergh karolta fel a filmtervet, akkor úgy volt, hogy George Clooney játssza Solót, de a színész visszalépett, a rendező pedig hamarosan szintén vette a kalapját.

Ritchie verziójában Solo szerepére Henry Cavillt (Az acélember) választották ki, a társát Armie Hammer (A magányos lovas) alakítja. A forgatókönyvön Ritchie Lionel Wigrammel, a Robert Downey Jr.-ral készült Sherlock Holmes-filmek forgatókönyvírójával együtt dolgozik.

(http://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-23629830)
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Tudósítás az első DIA filmklubról
Darren Aronofsky: Rajtakapva
Laura Piani: Jane Austen tette tönkre az életemet
Celine Song: Többesélyes szerelem

Más művészeti ágakról

gyerek

Szép Szó-konferencia és módszertani műhely
színház

Szabó Magda: Az a szép, fényes nap történelmi drámája a Csokonai Nemzeti Színházban
A Mary Page Marlowe című előadás a londoni Old Vic-ben


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés