bezár
 

irodalom

2013. 09. 05.
Nobel-díj: Murakami Haruki a favorit, Nádas Péter harmadik
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Közzétette oddsait a Ladbrokes fogadóiroda, ezzel elkezdődött a találgatás, hogy vajon ki nyeri az irodalmi Nobel-díjat 2013-ban: a fogadóirodánál Murakami Haruki japán író a favorit, Nádas Péter a harmadik helyen áll.

prae.hu

Murakami győzelme háromszoros, míg a második helyen álló Joyce Carol Oates amerikai szerzőé hatszoros pénzt fizet - írta a The Guardian. Őket követi Nádas Péter, akinek győzelme hétszeres pénzt ér.

Akármennyire is a japán író a favorit, a Ladbrokes többször mellényúlt már. 2011-ben Thomas Tranströmer győzelmére tízszeres összeget fizetett volna, és sokkal előrébb sorolta például Adonist, akinek diadala "csak" hatszoros oddsot ért. Végül Tranströmer kapta a díjat.

Amennyiben mégis Murakami Harukinak ítélné oda a Svéd Akadémia az irodalmi Nobelt, az azt jelentené, hogy tovább tart az amerikai írók "mellőzése". A legutóbbi egyesült államokbeli szerző, aki nyert, Toni Morrison volt 1993-ban. Ugyanakkor évek óta az esélyesek között emlegetik Joyce Carol Oates mellett Don DeLillót, Thomas Pynchont és Philip Roth-ot.

Tavaly a kínai Mo Jen, a "hallucinatórikus realizmus" képviselője kapta a legrangosabb irodalmi kitüntetést. Nő legutóbb 2009-ben nyert Herta Müller személyében.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az irodalom belügye? beszélgetéssorozat hatodik estjéről
Élet és Irodalom LXX. évfolyam, 10. szám
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 8. számáról
Az Alföld és a Jelenkor 2026 februári lapszámairól

Más művészeti ágakról

A természet (meg)érintése – Az álmok vágányán és A farkas bőre című filmek apropóján
színház

Bergman Hűtlenek című drámája a Radnóti Színházban
A Mester és Margarita a Katona József Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés