bezár
 

film

2013. 09. 13.
A legújabb videofilmes irányzatok a Crosstalk fesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Idén két budapesti helyszínen, a Toldi moziban és a Hercegprímás utcai Higgs Mezőben lesznek láthatók péntektől vasárnapig a 6. Crosstalk Video Art Festival magyar és nemzetközi filmjei. A rendezvény a digitális mozgókép legújabb irányzataiból válogat.

prae.hu

Először rendezik meg két helyszínen a digitális mozgóképpel foglalkozó, annak legújabb irányzatait összegző video- és médiaművészeti fesztivált: a 15 percnél hosszabb, az archív és a külföldi videoszekció filmjeit a Toldi moziban láthatja a közönség péntektől vasárnapig, a Higgs Mezőben pedig 16 ország videoművészetének legjavából válogatott filmek forognak több vetítőn párhuzamosan délutántól egészen éjfélig.

A programban magyar, amerikai, izraeli, német, horvát, brit, francia, kínai, argentin, maláj, portugál, spanyol, görög, szlovák, szerb és kanadai alkotók művei szerepelnek.

A vetítésekhez kapcsolódva műhelyfoglalkozásokat, szakmai kerekasztal beszélgetéseket és előadásokat is szerveznek az érdeklődők és az alkotók számára egyaránt.

A videomegosztó portálokon közvetlenül hozzáférhető mozgóképes anyagokkal szemben a Crosstalk egy olyan felület kíván lenni, amely a felkészült szakértők médiaismeretével és kritikai szemléletével vezeti végig az új média iránt érdeklődő közönséget - fogalmazza meg az esemény küldetését a szervezők közleménye.

A meghívásos fesztivál évi egy alkalommal mutatja be a világ videotermésének legújabb trendjeit a budapesti ifjúsági szubkultúra kiemelt helyszínein. A Crosstalkot 2008-ban és 2009-ben a Gödörben, 2010-ben a Merlinben, az utóbbi két évben a Gozsdu udvarban rendezték.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az Oscar-jelölt A zuhanás hangja című filmről
A 82. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválról
Salamon András: Random

Más művészeti ágakról

színház

Szabó Magda: Az a szép, fényes nap történelmi drámája a Csokonai Nemzeti Színházban
színház

A Katona József Színház DoKlub projektjének Lepjetek meg! című előadásáról
Avagy a svédek operába mennek – a Così fan tutte Uppsalában
A Weeskinders Publishing bemutatkozásáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés