bezár
 

zene

2015. 04. 24.
Újra lesz zenés őrségváltás és a katonai térzene Budapesten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Újra lesz zenés őrségváltás a budai Várban és katonai térzene Budapest belvárosában - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.

Tavasztól őszig havonta egyszer ismét zenés őrségváltás várja a budai Várba látogatókat. A Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár 32. Nemzeti Honvéd Díszegységének Honvéd Palotaőrsége és a Budapest Helyőrségi Zenekar közös bemutatóját idén első alkalommal szombaton 12 órától tekinthetik meg az érdeklődők a Sándor-palotánál.
    

prae.hu

Emellett októberig minden hónapban Budapest belvárosában térzenével várja az érdeklődőket ugyancsak a budapesti helyőrség dandár zenekara. Idén első alkalommal április 26-án, vasárnap 11.15-től a Szent István-bazilikánál szórakoztatják az arra járó turistákat és a zenekedvelő közönséget.
    

A HM kiemelte: céljuk a magyar katonazenei kultúra népszerűsítése.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Richard Strauss: Ariadne auf Naxos a Bécsi Állami Operaház előadásában
Balogh Ádám lemezéről
Lee Konitz interjú a YouTube-on
Kurt Rosenwinkel The Next Step Band (Live at Smalls, 1996) júliusban megjelent albuma és a Magyar Zene Házában októberben tartandó koncertje tükrében

Más művészeti ágakról

Illusztrátorok beszámolója a Bolognai Gyermekkönyvvásárról
A Füsziről és a Roma Hősök Fesztiválról Balogh Rodrigóval beszélgettünk
art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés