bezár
 

art&design

2016. 02. 18.
A Rovás Alkotóközösség történetének legnagyobb kiállítása látható Dunaszerdahelyen
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Értjük egymást a címe a Rovás Alkotóközösség eddigi legnagyobb tárlatának, amely a Kárpát-medence csaknem harminc magyar kortárs képzőművészének alkotásaiba enged betekintést Dunaszerdahelyen, a Vermes-villában.

A 28 magyar képzőművész majdnem kétszáz alkotását - festményeket, szobrokat, fotókat, grafikákat - bemutató tárlatot a dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galéria megkeresése alapján Kovács Ágnes, a kassai Rovás Akadémia igazgatója állította össze a Rovás Alkotóközösség, az eNRA művészeinek elmúlt néhány éves terméséből. Az alkotások túlnyomó többsége az eNRA által megrendezett nyári képzőművészeti táborokban készült, de a tárlaton olyan művek is vannak, amelyeket eddig még nem állítottak ki.
    

prae.hu

"A villa emeletén két fotóművész, Kovács Oszkár és Koren András önálló kiállítása kapott helyet, a földszint egy részén Szabó Ottó és a Munkácsy-díjas Diénes Attila szobrászművész önálló tárlata látható, a fennmaradó kiállítótermekben pedig a többi kortárs művész legalább három-három alkotása tekinthető meg" - mondta az MTI-nek Kovács Ágnes a kiállítás kurátora.
    

Hozzátette: az alkotások egy részét korábban már bemutatták Rozsnyón, de az anyag alkotóműhelyük eddigi legnagyobbja. Elmondta: a kiállítás a tavalyi - Erdélyben, Tihanyban és Kassa vidékén zajlott - alkotótábor-sorozatuk nevét viseli és az alkotók "azonos hullámhosszát" szimbolizálja, azt hogy klasszikus művészetet művelnek.
    

Az Értjük egymást kiállítás Dunaszerdahelyen március negyedikéig lesz megtekinthető, a tárlat teljes anyagát nyáron a miskolci városi galériában, jövőre pedig a nagyszombati zsinagógában is kiállítják.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Aura Farming kiállítás a Magyar Képzőművészeti Egyetemen
art&design

Az EX SITU kiállításról
art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez
Setényi Anna Eszter: Kitchen Debate – PUCCS Contemporary Art, 1084 Budapest, Víg u. 22.

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 12. számáról
Julien Elie: Shifting Baselines a 18. Budapesti Építészeti Filmnapokon
A Szerelem, Ó! az Art Színtérben és a Csengetett, Mylord? az Orlai Produkciós Irodánál


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés