bezár
 

színház

2016. 05. 19.
Finálé fesztivállal zárja az évadot a Szegedi Nemzeti Színház
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az évad végének közeledtével is kínál különleges előadásokat hűséges nézőinek a Szegedi Nemzeti Színház, hétfőn kezdődik a Finálé Fesztivál, melyen békéscsabai, nyíregyházi és szabadkai vendégjátékokat láthat a közönség - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

 A hagyományos regionális kamaraszínházi fesztiválon elsőként Moliere A fösvény című vígjátéka kerül színpadra. A Békéscsabai Jókai Színház produkcióját Merő Béla rendezte, Harpagon szerepét Bartus Gyula alakítja.
    

A Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház fiatalokra fókuszáló, különleges musicalével, a Taurin traumával érkezik Szegedre. A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanáccsal együttműködésben létrehozott darab három önálló történetet mesél el, amelyben a fikció és a valóság történései váltják egymást. A cselekmény középpontjában a fiatalabb korosztályt veszélyeztető problémák állnak. Az Olt Tamás rendezte produkciót középiskolásoknak szervezett zártkörű előadások mellett május 24-én és 25-én este játsszák a szegedi Kisszínházban.
    

A fesztivál záróelőadása a szabadkai Népszínház Magyar Társulatának vendégjátéka, Tennessee Williams egyik legritkábban játszott drámája, a Camino Real lesz. A darabot a szegedi teátrum főrendező, Keszég László állította színpadra.
    

A művész elmondta, az 1953-ban íródott dráma kilóg Tennessee Williams életművéből, szürreális szvit, melyben mindent bele írt "élettudásáról". A rendező fontosnak gondolta, hogy az igazán ínyenceknek való mű a magyar színházi kánon része legyen, ezért is sok színházba ajánlotta az elmúlt húsz évben, és végül Szabadkán mutatták be Upor László frissen készült fordításában.
    

Keszég László úgy fogalmazott, a dráma a kultúrmisszión túl nagyszerű darab, amely többek között bemutatja, hogyan kell viszonyulnunk a hatalomhoz magához.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Frankenstein a Vígszínházban
színház

Juhász Ferenc-est a Müpában
színház

A Pannon Várszínház társulat A filmsztár című előadásáról
színház

Interjú a Csokonai KözTér Második felnőttkor című projektjéről

Más művészeti ágakról

Georg Leß Az éhségputtók éjszakája című kötetének bemutatójáról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 11. számáról
Élet és Irodalom LXX. évfolyam, 10. szám


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés