bezár
 

zene

2016. 08. 02.
A Kodály-módszerről tartottak előadást a Kínai Nemzetközi Kórusfesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A Balassi Intézet Pekingi Magyar Kulturális Intézete Kodály Pontjának két oktatója, Murányi Eszter és Guncz Nóra is felkérést kapott, hogy a Kodály-módszeres műhelymunkáról és oktatásról előadást és bemutatót tartson a Kínai Nemzetközi Kórusfesztiválon Pekingben.

A Balassi Intézet közlése szerint az ország egyetlen államilag elismert nemzetközi kórusfesztiválján, - amelyet idén július 26. és 31. között rendeztek meg - mindkét oktató két-két előadást tartott.
    

prae.hu

Guncz Nóra a Kodály-módszeres zeneoktatásról tartott bemutatókat. A résztvevő általános iskolás gyerekek korábban nem vettek részt Kodály-módszeres oktatásban, így kiváló lehetőség volt ez a zeneoktatók számára, hogy a gyakorlatban is megismerjék a világhírű magyar oktatási módszert.
    

Murányi Eszter előadásain a Kodály-módszer felnőtt kórusfoglalkozásait mutatta be. A megjelentek közül önkéntes alapon kiválasztott résztvevők kórusa az előadás során több magyar kórusművet tanulhatott meg, többek között Kodály Zoltántól az Esti dal, Bartók Bélától a Ne menj el, Bárdos Lajostól pedig a Hej, igazítsad! című műveket.
    

Az 1992-ben alapított, kétévente megszervezett kínai kórusfesztiválra a világ minden pontjáról érkeztek kórusok.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az ország legismertebb előadóival énekel együtt a gyermekkórus
Danczi Csaba László emlékére
Schlanger Tamás és a Sonus Cordis Kvartett a FUGA-ban
Balogh Ádám lemezéről

Más művészeti ágakról

Így telt a 2025-ös őszi Margó Irodalmi Fesztivál első napja
színház

FröccsFeszt – önismereti imprófesztivál a Momentán Társulat bemutatásában
Keresztesi József Szabadság mozi című kötetéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés