bezár
 

film

2017. 01. 05.
Az Urániában vetítik a Metropolitan Egyetem végzőseinek diplomafilmjeit
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az Uránia Nemzeti Filmszínházban rendezik meg hétfőn a Cinemascope elnevezésű programot, amelyen a Budapesti Metropolitan Egyetem filmes szakjain végzettek diplomamunkáit láthatja a közönség.

A rendezvény célja, hogy az alkotók maguk is láthassák nagy vásznon, moziban, közönség előtt saját diplomamunkáikat - mondta el Sárossy Zsuzsanna, az egyetem művészeti marketingvezetője az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában. Hozzátette: a filmek többségét most láthatja először a közönség.
    

prae.hu

A rendezvényen két blokkban 16 alkotó nyolc filmje kerül a vászonra, a két blokk között pedig kerekasztal-beszélgetés foglalkozik majd a televíziózás jelenével és jövőjével, illetve bemutatkozik a televíziós műsorkészítő alapszak és a 2017/2018-as tanévben először induló televíziós műsorkészítő mesterszak is. A hagyományos és új formátumokkal, a televíziózás kreatív lehetőségeivel foglalkozó beszélgetést Kepes András egyetemi tanár, író, televíziós műsorkészítő vezeti.
    

A Cinemascope a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatói munkáit bemutató sorozatba illeszkedik, amely az évente megszervezett Animascope elnevezésű animációs esteket és a Média design alapképzés Futuroscope nevű programját is magába foglalja.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Park Chan-wook: Nincs más választás
Ketevan Vashagashvili: Szerződés kilenc hónapra
Filmre rögzített önarckép a Verzión
Yorgos Lanthimos: Bugonia

Más művészeti ágakról

art&design

Vélemény Kiss Miklósról és a Just Decorationről
Beszélgetés Demeter Zsuzsával folyóiratokról, a Helikonról és az utánpótlásról
art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez
színház

A Műút folyóirat Túlhevített virágcsokor című digitális mellékletéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés