bezár
 

irodalom

2018. 05. 09.
Petri György-díj 2017 -> Fekete Ádám
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Petri György-díj 2017 -> Fekete Ádám A Petri György-díj kuratóriuma 2018 áprilisában döntött a 2017-es díjazott személyéről. Most három alkotó került a fináléba: Fekete Ádám költő, író, Harag Anita prózaíró és Új Krisztina költő. Hármuk közül Fekete Ádám nyerte el a Petri György-díjat.

Petri György halálának tizedik évfordulóján hozta létre az N&n galéria a Petri György-díjat, amelyet évente a költő születésnapján adnak át. A díjra olyan – elsősorban fiatal – költő, író, drámaíró vagy esszéíró esélyes, akinek még nem jelent meg önálló kötete. A díjazás alapvető szempontja minden esetben a művek eredetisége, szellemisége, formavilága.

prae.hu

A kuratórium 2018 őszén még egyszer összeül, hogy döntsön a 2018-as díjazottról; ezért 2018. december 22-én, Petri György 75. születésnapján a szokásostól eltérően két díjat adunk át, és ez az alkalom lesz egyben Fekete Ádám Magvető Kiadónál megjelenő verseskötetének bemutatója is.

A Petri György-díj kuratóriumának tagjai 2018-ban: Forgách András, Keresztury Tibor, Kornis Mihály, Tóth Krisztina és Várady Szabolcs. Jelölőbizottság is segíti a kuratórium munkáját, tagjai: Áfra János, Csuhai István, Pályi Márk.

Fekete Ádám

 

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

Kritika François-Henri Désérable Én uram és legyőzőm című regényéről
Ráday Zsófia és Papp-Sebők Attila közös kötetbemutatót tartott Szegeden
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 5. nap

Más művészeti ágakról

Setényi Anna Eszter: Kitchen Debate – PUCCS Contemporary Art, 1084 Budapest, Víg u. 22.
A Cicikrisztus (NippleJesus) című előadás az Apolló Galériában
színház

Markus Öhrn - Karol Radziszewski / Nowy Teatr (PL) Fóbia című darabjáról
Kuizs Lilla Semmi szédítő magasság című könyvéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés