bezár
 

színház

2019. 07. 06.
Az avignoni fesztiválon a Recirquel
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Az avignoni fesztiválon a Recirquel Az egyik legjelentősebb francia előadóművészeti fesztiválon, a Festival OFF d'Avignonon is bemutatkozik a Recirquel Újcirkusz Társulat My Land című előadása, amelyet a társulat 21 alkalommal ad elő péntektől a hónap végéig. 

A tájékoztató szerint a Festival OFF d'Avignon-on több mint 40 ország mintegy másfélezer kulturális produkciója lesz látható, köztük az ember és anyaföld közötti kapcsolatot kutató My Land is.

Szkéné színház

Vági Bence, a társulat művészeti vezetője által rendezett nagyszabású produkció a tavalyi Edinburgh-i Fringe Fesztiválon való debütálása óta több nemzetközi színpadon is bemutatkozott.

Mint írják, az előadást Edinburgh-ban a kritikusok a fesztivál legjobb produkciójának választották, többen egy új előadóművészeti műfaj, a cirque danse születéséről beszéltek. A kortárs táncot, a színházat és a cirkuszművészetet ötvöző alkotás az emberiség gyökereit kutatva, az ember és anyaföld közötti örök kapcsolatot állítja fókuszba.

A My Land a Recirquel első olyan munkája, amelyben kizárólag külföldi művészek szerepelnek: Vági Bence hét ukrán artistát hívott meg, az ő személyes élettörténetüket - hagyományokat, szabadságot és szerelmet - kutatva hozták létre a produkciót. Az előadás során a művészek földdel borított színpadról emelkednek fel, középpontba állítva kapcsolatukat saját szülőföldjükkel.

Az 1966 óta megrendezett alternatív előadóművészeti fesztivál Franciaország egyik legjelentősebb kulturális eseménye. Több mint száz helyszínen mutathatják meg magukat a világ 40 országából érkező színészek, táncosok és művészek. Avignon városa a fesztivál ideje alatt művészeti vásárrá alakul, ahol ugyanúgy helyet kap a színház, a tánc, bábszínház, a cirkusz, a stand-up, mint a felolvasás, a koncert vagy az utcai performanszok - írták a tájékoztatóban.

Kép forrása: jegy.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Az ezegymunkahej című zenés bohózat a Három Hollóban
Richard Wagner Lohengrinje új köntösben a 150. Müncheni Operafesztiválon
A TRIP és a Lóci játszik zenekar a MOMkultban
Nyitónap a Horizont Táncfesztiválon

Más művészeti ágakról

Avagy mit ihletett Kafka férge, Cortázar axolotlja és Langelaan legye
Richard Wagner Lohengrinje új köntösben a 150. Müncheni Operafesztiválon
Michael Dweck és Gregory Kershaw: Gaucho Gaucho
art&design

A Talált terepen. Művészeti gyakorlatok a Marcel Duchamp-díj 25 évéből című kiállításról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés