bezár
 

színház

2020. 05. 10.
Bessenyei Ferencről és Gábor Miklósról nyílt új virtuális kiállítás
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Bessenyei Ferencről és Gábor Miklósról nyílt új virtuális kiállítás A PIM, illetve az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet (OSZMI) digitális formában idézi fel tavalyi Hősök tere című tárlatát, egyúttal ízelítőt ad a Két út, egy pálya, 100 év címmel megjelent albumából.

Az intézmény Hősök tere címmel 2019-ben nagyszabású kiállítással tisztelgett a 100 éve született Bessenyei Ferenc és Gábor Miklós előtt állandó kiállítóhelyén, a Bajor Gizi Színészmúzeumban. A két művész páratlanul gazdag életművét Két út, egy pálya, 100 év című albumukban őrizték meg az utókor számára. A kötetben látható több mint kétszáz fotó és a mellettük olvasható gondolatok – a két művész és kortársaik szavai – a két színészlegenda pályájának sokszínűségéről vallanak. A sokszólamú elbeszélésből kirajzolódik a színházi műhelymunka gyötrelme, a szerepformálás öröme és nehézsége, a közönség ízlésének változása és a két művész magánélete – olvasható az OSZMI MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.

Szkéné színház

Mint írják, virtuális kiállításukkal szeretnék visszaidézni a múzeumi tárlat hangulatát, és egyben ízelítőt adni a kötet gazdag anyagából. A kiállítást, amely ezen a linken érhető el, Huber Beáta, az OSZMI munkatársa állította össze.

A Hősök tere – 100 éve született Bessenyei Ferenc és Gábor Miklós című időszaki kiállítás tavaly júniustól idén márciusig volt látható a Bajor Gizi Színészmúzeumban. Bessenyei Ferenc és Gábor Miklós személyében két olyan nagyformátumú művész születésének 100. évfordulóját ünnepelték, akik a magyar színpad legújabb kori történetének megkerülhetetlen alakjai. A nagyszabású kiállítás keretében idézték meg a két színművész egyedülálló és sokszínű színházi és filmes életművét.

A kiállítás azt a hihetetlen gazdagságot és sokoldalúságot mutatja be, ami Bessenyei Ferenc és Gábor Miklós művészi pályafutását jellemezte. A színészi kiteljesedés évei tematikus rendben, szerepkörök szerint követik egymást, és kiderül, hogy a magas szintű mesterségbeli tudás birtokában mindketten szinte valamennyi színházi műfajban otthonosan mozogtak.

Forrás: MTI

Fotó: www.oszmi.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

színház

Cyrano de Bergerac a Budaörsi Latinovits Színházban
színház

Legyetek jók, ha tudtok. Zenés játék a Magyar Színházban
Sokszor nem halunk meg az Örkény Stúdióban
Frenák Pál: Lutte of Birds

Más művészeti ágakról

Neige Sinno Nyomorult tigris című művét mutatták be a Francia Intézetben
Az OFF-Biennále Traces of Life című kiállítása
Beszámoló a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról - Egy másik nézőpont


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés