bezár
 

zene

2020. 05. 22.
Meghirdeti bérleteit a jövő évadra a Budapesti Fesztiválzenekar
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Meghirdeti bérleteit a jövő évadra a Budapesti Fesztiválzenekar A BFZ koncertjeire a nagyközönség június 10-től vásárolhatja meg bérleteit, a szólójegyek és szabad bérletek június 24-től lesznek elérhetőek.

A tervek szerint folytatódik a Közösségi Hetek ingyenes országos koncertsorozat, az Európai Hidak fesztiválján szeptemberben pedig Nagy-Britannia áll majd a középpontban a Müpában. A meglévő bérletekhez képes újdonság a Fricsay-bérlet, amely délutánonként kínál koncerteket három helyszínen, a Müpában, a Zeneakadémián és az Olasz Kultúrintézetben.

prae.hu

Az új évadban a Fesztiválzenekar muzsikusai újra együtt zenélnek mások mellett Vilde Frang norvég hegedűművésszel és a karmester Robin Ticciatival. Baráti Kristóf Korngold D-dúr hegedűversenyét adja elő, Madaras Gergely pedig először vezényli a BFZ-t. A koncertek zenei repertoárja a régizenétől a legújabb zenéig terjed, Fischer Iván Beethovent, Mahlert, Lisztet, Stravinskyt, Prokofjevet, Schumannt, Brucknert, Mozartot és Ravelt is vezényel.

A 2020-as évet újra Titokkoncerttel búcsúztatják a Budapest Kongresszusi Központban, a 2021-es maratonon a Müpában pedig Liszt Ferenc és Berlioz művei szólalnak meg.

Fischer Iván a zene fontosságára hívta fel a figyelmet és arra, hogy a koncertélményeknek minél előbb vissza kell térnie az emberek életébe. Úgy tervezik, hogy szeptembertől újraindul a koncertélet és a zenekar turnézni fog Ázsiában, Európában és Amerikában is. A bérletárusítás kizárólag online történik, emellett ha lesz olyan koncert, amelyet le kell mondani, az adott bérlethányadot visszatérítik.

Képek: facebook/bfz, vaskarika.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Ellentétek párbeszéde – Schönberg és Boulez a Zene Házában
Richard Strauss: Ariadne auf Naxos a Bécsi Állami Operaház előadásában
Kurt Rosenwinkel The Next Step Band (Live at Smalls, 1996) júliusban megjelent albuma és a Magyar Zene Házában októberben tartandó koncertje tükrében
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon

Más művészeti ágakról

Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
Bemutatták Ungár Péter Ismétlődő eltévedés című kötetét, Prae Kiadó, 2025
irodalom

Sajtótájékoztató az Esterházy alkotóház alakulásáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés