bezár
 

zene

2023. 10. 12.
Elektroakusztikus zenei médiaművészet a BMC-ben
Tartalom értékelése (1 vélemény alapján):
The Imaginary Piano címmel elektroakusztikus zenei műveket állít a fókuszba Candida Felici olasz zongoraművész és zenetudós, valamint Javier Torres Maldonado mexikói zeneszerző október 13-án a Budapest Music Centerben.

A BMC Könyvtárba szervezett esemény a spektrális hangok, akusztikai illúziók és az elektroakusztikus hasonmás felfedezése. A program a Zeneakadémia és a BMC új közös projektje, egy szabadegyetem keretében valósul meg. Az EZMMi - Elektronikus Zenei Médiaművészet infó során a legújabb technológiákat felvonultató elektroakusztikus zenei műveket mutatják be.

prae.hu

A projekt különlegessége, hogy a műsorban szereplő darabokat a koncert előtt részletes bevezető előadáson ismertetik meg a közönséggel. Az előző napon, október 12-én a Zeneakadémián mesterkurzus keretében tartják meg a The Imaginary Piano című programot.

Az október 13-i koncerten Javier Torres Maldonado és Jonathan Harvey műveivel a két előadó, Candida Felici olasz zongoraművész és zenetudós, valamint Javier Torres Maldonado mexikói zeneszerző közreműködésével ismerkedhet meg a közönség. Maldonado Inoltre és Oriol című munkái magyarországi bemutatóként hangzanak el.

A BMC-beli programra a belépés díjtalan, a helyfoglalás érkezési sorrendben történik.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Lee Konitz interjú a YouTube-on
Hari Drama és Nagy Emma Quintet koncert a Várkert bazárban
Bartók György szerzői estje a Fugában
Borbély László zongoraművész és Zeneakadémista tanítványainak koncertje

Más művészeti ágakról

Bong Joon Ho: Mickey 17
art&design

Gwizdala Dáriusz: Epres Smoothie
A kripli a Centrál Színházban
Bogdán Viki mesekönyve diszlexiás gyerekeknek


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés