bezár
 

irodalom

2009. 10. 06.
Ismét megnyílt a Békés Megyei Tudásház és Könyvtár
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Egy felújítás után ismét megnyitotta kapuit a Békés Megyei Tudásház és Könyvtár hétfőn Békéscsabán.

prae.hu

A múlt század nyolcvanas éveinek közepén átadott könyvtár épületében korszerűsítették a fűtést, és emelet ráépítéssel 1200 négyzetméterrel bővítették a hasznosítható alapterületet - közölte Hajnal Lajos, az intézmény vezetője hétfőn Békéscsabán sajtótájékoztatón.

A több hónapos rekonstrukció során átalakult az olvasói tér. Az épület földszintjén maradt a szabadpolcos kölcsönzési rendszer, az eddigi folyosóról pedig odaköltözött a folyóirat-olvasó, a hangoskönyvtár és a számítógépes övezet. A gyermekkönyvtár az első emeleten, az olvasóterem mellett kapott helyet.

Az intézmény vezetője kiemelte, hogy a felújítás előtti, mintegy 3000 négyzetméteres könyvtári tér most is az olvasók rendelkezésére áll, ugyanakkor az átalakítások során átválogatták a könyvtári állományt és a kevésbé keresett könyvek külső raktárba kerültek, ahonnan igény szerint bármikor elő lehet venni őket.

A fenntartó megyei önkormányzat segítségével kicserélték a padlószőnyegeket, festettek, illetve néhol korszerűsítették a világítást is. Szintén a megye támogatásával félszáz új számítógépet szereztek be, amelyek egy részét az olvasóterekben helyeztek el. További, immár pályázati forrásokból hamarosan 36 internetes gépet használhatnak az olvasók, emellett megújult a 16 számítógéppel felszerelt oktatóterem is.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Illyés Gyula és Weöres Sándor egy-egy anya-versének hasonlóságairól
Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
Beszélgetés Gulyás Adrienn műfordítóval
A februári Valójában senki zenés színházi előadással egybekötött beszélgetésről

Más művészeti ágakról

A köd című dráma a Kettőspont Színházban
A Folkment Minifesztiválról
A konyha és A brutalista című filmekről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés