bezár
 

zene

2025. 04. 15.
Megszólal Amélie csodálatos élete
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Megszólal Amélie csodálatos élete Filharmonikus filmzenei koncertet rendeznek az Amélie csodálatos élete című 2001-es mozifilm alapján az Erkel Színházban április 19-én - közölték a szervezők hétfőn az MTI-vel.

A közleményben felidézték: Jean-Pierre Jeunet filmje négy Európai Filmdíjat, a Karlovy Vary-i fesztivál fődíját és öt Oscar-jelölést is kapott. Az alkotás emlékezetes zenei világához a rendező, Jean-Pierre Jeunet Yann Tiersen francia zeneszerző és előadóművész egyik albumáról válogatott aláfestő zenéket, emellett megkereste Tiersent, aki új szerzeményeket is komponált a filmhez. Az Amélie csodálatos élete zenéjéért egy César-díjjal és egy World Soundtrack-díjjal jutalmazták.

prae.hu

Claudio Constanini Grammy-díjra jelölt zongora- és harmonikaművész egy filharmonikus filmzenei est keretében dolgozta fel a francia klasszikust szimfonikus zenekarával. A filmbejátszásokkal gazdagított előadás narrátora Barbinek Péter.

A koncertet április 19-én, az Erkel Színházban két időpontban is műsorra tűzik, 15 és 19 órakor - olvasható a közleményben.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Schlanger Tamás és a Sonus Cordis Kvartett a FUGA-ban
Platon Karataev: Napkötöző
Kritika a Das Rheingold és a Die Walküre előadásairól a Wagner-Napokon

Más művészeti ágakról

Bakos Gyöngyi Nixon nem tud lépcsőzni című kötetéről
Bemutatták Ungár Péter Ismétlődő eltévedés című kötetét, Prae Kiadó, 2025
Bogdán Viki mesekönyve diszlexiás gyerekeknek
Ilyen volt a Margó első napja


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés