bezár
 

zene

2025. 11. 07.
Koncert és díjátadó a Cziffra Fesztivál keretében
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Díjátadóval és José Cura, Miklósa Erika és Balázs János gálakoncertjével zárult a Cziffra Fesztivál 10. jubileumi sorozata, amelyen átadták a fesztivál díjait is.

A Müpában rendezett szerda esti koncerten átadták a Cziffra Fesztivál Ifjú Tehetség díját és a fiatal művészeket újszerű, önálló produkciók létrehozására ösztönző Innovatív Zenei Projekt díját is, a nyertes pályázatot pedig be is mutatják majd a Cziffra Fesztivál keretében – közölték a szervezők az MTI-vel.

prae.hu

A Cziffra Fesztivál Ifjú Tehetség díját 2017-ben hagyományteremtő szándékkal alapított Balázs János. A kitüntetéssel a pályájuk legígéretesebb, 18 év alatti zeneművészeit ismerik el. Idén az elismerést megosztva Chang Yue Yang hegedű és Chang Yue Lian zongora tanszakos növendék vehette át.

A tízéves Chang Yue Yang ötévesen kezdett hegedűt tanulni Pekingben. 2023 óta a Kroó György Zene- és Képzőművészeti Kőbányai Alapfokú Művészeti Iskola növendéke, tanára Juhászné Mogyorósi Judit. Számos rangos országos zenei verseny első helyezettje.

A tizenhárom éves Chang Yue Lian 2023-tól szintén a Kroó György Zene- és Képzőművészeti Kőbányai Alapfokú Művészeti Iskola tanulója zongora tanszakon, tanára Hornok István.

A Cziffra Fesztivál Innovatív Zenei Projekt pályázat célja a fiatal művészek ösztönzése és a kulturális életbe való bekapcsolódásuk segítése. A 2023-ban szintén Balázs János kezdeményezésére alapított díj innovatív, a kor megváltozott igényeire reflektáló klasszikuszenei projekt létrehozásáért ítélhető oda évente egy személynek vagy csapatnak. A zsűri döntése alapján idén az elismerést Persányi Zsófi és Radnóti Róza pályázata nyerte el, amely a ,,...csak erdőket járni...’’ címet viseli. Az alkotók inspirációjául Bartók Béla művei és természetszeretete szolgált.

A projektet a díjazottak a jövő évi Cziffra Fesztivál keretében valósíthatják meg. A nyertesek a pénzjutalmon és a projekt bemutatásán túl egyéves mentorálást, valamint teljes körű marketingtámogatást is kapnak a Cziffra Fesztiváltól.

Az idei beérkezett pályázatokat Hambuch Gerda, a MOM Kulturális Központ igazgatója, Balázs János zongoraművész, a Cziffra György Fesztivál művészeti vezetője és Lőrinczy György művelődésszervező, művészeti menedzser, kreatív producer zsűrizte.

2024-ben Ungár Cecília és Ráfi Balázs zongoraművészek, valamint Kőműves Janka és Hován Marcell Paszkál táncművészek vehették át közösen Goyescas című pályázatukért az Innovatív Zenei Projekt díjat. A fiatal művészek produkcióját november 14-én a Cziffra Fesztivál keretében, a Szépművészeti Múzeum Reneszánsz Csarnokában láthatja a közönség.

Fotó: Cziffra György Fesztivál Facebook-oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Papírsárkányok albumának lírai és érzelmi útjáról
Händel Jephtha című oratóriuma az Il Pomo d'Oro előadásában
Ellentétek párbeszéde – Schönberg és Boulez a Zene Házában

Más művészeti ágakról

Nemes László: Árva
Írásgyakorlatok Kemény Lilivel a Nincs Fesztiválon
Károlyi Csaba Mondatokon múlik minden – ÉS-beszélgetések című kötetének bemutatója


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés